THY ve HAVAŞ, Yeni Havalimanı için anlaştı

THY ile TGS'deki ortağı HAVAŞ arasında, İstanbul Yeni Havalimanı için anlaştı. İYH'nin yanı sıra Türkiye'nin halihazırda hizmet veren diğer 7 havalimanında, 15 yıl yer hizmetleri sözleşmesi imzalanmasına karar verildi. THY tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan açıklamada, sözleşmenin İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılış tarihiyle başlayacağını bildirdi.

THY ve HAVAŞ, Yeni Havalimanı için anlaştı

Türk Hava Yolları ( THY) ile Turkish Ground Services'deki (TGS) ortağı Havaalanları Yer Hizmetleri AŞ (HAVAŞ) arasında, İstanbul Yeni Havalimanı ve halihazırda faaliyet gösterilen Türkiye'deki diğer 7 havalimanında, 15 yıl yer hizmetleri sözleşmesi imzalanmasına karar verildiği bildirildi.

THY tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan açıklamada THY'nin iştiraki olan TGS şirketindeki ortağı HAVAŞ ile mevcut ortaklığın devam ettirilmesine dair yapılan görüşmelerin sonuçladığı belirtildi.

Açıklamada, "Görüşmeler sonucunda; Ortaklığımız ve HAVAŞ'ın iştiraki olan bir yer hizmetleri şirketi arasında, hukuk ve rekabet kurallarına tabi olarak, İstanbul Yeni Havalimanında, ("İYH") ve halihazırda faaliyet gösterilen Türkiye'deki diğer 7 havalimanında, İYH'nin açılış tarihi itibarıyla başlamak üzere 5+5+5 yıl (15 yıl) yer hizmetleri sözleşmesi imzalanmasına karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!