Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

THY'nin hizmet kalitesi tescillendi

Türk Hava Yolları, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen TS 18001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği ile TS 14001 Çevre Sistemleri Yönetimi kalite belgelerini aldı.

THY'nin hizmet kalitesi tescillendi

Türk Hava Yolları İşçi Sağlığı ve Güvenliği, Çevre Sistemleri Yönetimi Kalite Belgesine sahip oldu. Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü'nde yapılan ödül törenine TSE Genel Müdürü Hulusi Şentürk, THY Genel Müdürü Temel Kotil, çalışanlar ve basın mensupları katıldı.

"BU, SADECE BİR BELGE DEĞİL"

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, "Bu aldığımız sadece bir belge değil. Biz yüzyıllarca THY'nin devam etmesini istiyoruz. Bu dünya döndükçe THY'nin var olmasını ve lider pozisyonda olmasını istiyoruz. Bu yalnızda ekosistem ile mümkündür. Bizim ekosistemimiz yalnızda dünya. Bu dünyada yaşıyoruz. Bugün bahsettiğimiz çalışanları sağlığı ve aynı zamanda çevreye karşı tutumuzdaki yerimiz neresi. Bu sistemde şirket büyürken ve gelişirken çevreye ne yapıyor.Biz aslında şirket yönetirken tabiatta ki bir olayın tekrarını yapıyoruz. Kalite sistemi benim anladığım ekosistem sağlığının devam etmesi anlamına geliyor. Bu konuda birkaç tecrübem var. Küçük bir akvaryumum var. Birkaç sene balıklar içinde sorunsuz yaşadılar. Çünkü bir ekosistem oluşturmuşlardı. Bizde suyunu değiştirelim dedik ve suyunu değiştirdik. İçinde ki balıklar kısa sürede öldüler. Ekosistem bu demek. Kalite güvencede ekosistemin varlığının devam etmesi demektir. Eğer çalışanlarımızın sağlığına dikkat ettiysek, bileşenlerimizin bir tanesini yapmışız demektir. Çalışanlarımız bizim için altın değerindedir. Yolcumuzda ikinci altın değerindedir. Genel Müdür olarak böyle söylemek kolay oluyor, " İş yoğunluğundan nereden çıktı bu kalite" dersek zorlama ile başarılı olmuş oluyoruz. Kaliteyi bir yaşam stili olarak algılarsak, kendimiz ile hiç kavga etmeyiz. Kalite, insanoğlunun yapabileceği en ince en narin en kapsamlı en önemli çalışmadır. Onu çıkardığınız zaman başarılı sizin için geçerlidir. Yüzyıl devam etmek istiyorsanız bunlara ihtiyacımız var. Biz yüzyıl devam edeceğiz. Ama bu ekosistemini, kalite sistemini, sağlık sistemini, çevreye zarar vermeden, israf etmeden işe giderken korumayı başarırsak balıklar ölmez" dedi.

"TÜRKİYE'NİN ÖNCÜ KURULUŞLARA İHTİYACI VAR"

Ödül töreninde konuşan TSE Genel Müdürü Hulusi Şentürk de "Günümüz dünyasında standartlar olmadan ekonomik faaliyetlerin yürütülmesi imkansız hale geldi. Standart adete bir diploma, bir pasaport bir ehliyet görevi görüyor. Tabi standartlar elde etmek yetmiyor. Standartları elde ettikten sonra standartlarında üzerine çıkarak kalite çıtasını yükseltmemiz ve yükselen kalite çıtası çerçevesinde korumak ve marka değerini ortaya koymamız gerekiyor. Şuanda ülkemizde THY bunu yapabilecek kaliteye ve alt yapıya sahip. Ekipmana ve personele sahip. Özellikle de hizmet konusunda rakip tanımayan bir kurumumuz var" diye konuştu.

"THY KALİTE BELGESİ OLSUN"

TSE Genel Müdürü Hulusi Şentürk, "Bu farklı ve üstün kalite düzeyinin mutlaka THY'ye has kriterle markalaştırılması gerektiğini düşünüyor. Örneğin havacılık sektöründe THY Kalite belgesi neden olmasın. Çok rahatlıkla olabilir. Biz kendilerine bu konuda yardımcı olmaya hazırız. Ümit ederim ki havacılık sektöründe ve ulaşım sektöründe THY ile böyle bir çalışmayı beraber yürütüp bu plus belgenin kriterlerini beraber belirleyerek bir ilki hatta dünyada ki bir ilki beraber başarabiliriz. THY'ye ilk olmak yakışır. Gerçekten bunu hak ediyorlar. Ben THY'nin uzun zamandır TSE'yi bu alanda partner seçmesinden dolayı müteşekkirim. Biz ne kadar güçlü şirketler tarafından partner seçilirsek bizim itibarımızda o kadar yüksek oluyor. 18001 ve 14001 ile ilgili gerçekten yoğun emek isteyen çalışmalar. Özellikle 18001 ile ilgili gerekleri yerine getirmek özel bir hassasiyet istiyor. Bunu böylesine büyük bir kurumun bunu başarması çok güzel. Biz THY'yi alanında ne kadar üst seviye varsa tamamında var olduğunu görmeyi istiyoruz. Çünkü Türkiye'nin öncü kuruluşlara ihtiyacı var. Siz takip edilen kuruluşsunuz, takip eden değil. Bu çok önemli. Dolayısıyla sizlerin adımlarınızı büyük atmanız ve çıtayı yükseltmeniz takipçilerinizin de çıtayı yükseltmesini beraberinde getireceği için ekonomiye büyük katkısı olacaktır. Biz bu alanda üzerime düşen her şeyi yapmaya hazırız" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!