THY'de iş garantili pilot eğitimi!

Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Türk Hava Yolları, öğrenciler için dev bir anlaşma yaptı.

THY'de iş garantili pilot eğitimi!

Türkiye'nin tek havacılık ve uzay bilimleri üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve üst üste 3 kez Avrupa'nın En İyi Havayolu seçilen Türk Hava Yolları, öğrenciler için dev bir anlaşma yaptı.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin resmi internet sitesi http://www.thk.edu.tr/ adresine girenleri büyük bir sürpriz karşılaşıyor. Açılır sayfada Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin altına imza atacağı yeni programın tanıtımından birkaç ayrıntı yer alıyor. Buna göre THK Üniversitesi Türk Hava Yoları'nda 'İş Garantili' Pilot Yetiştirme Programı başlatıyor.

Bu yıl ilk mezunlarını veren ve tamamının işe girmesini sağlayan Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Avrupa'nın lider havayolu şirketi Türk Hava Yolları ile adından çok söz ettirecek bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi, havacılık sektöründeki istihdam açığını kapatmak için faaliyetlerini sürdürüyor.

Mezunlarına Türk Hava Kurumu ve saygın havacılık şirketlerinde iş imkanı sunan THK Üniversitesi,Türk Hava Yoları'nda 'İş Garantili' Pilot Yetiştirme Programı başlatıyor...

Pilotlukta istihdam açığı bulunduğunu ve Türkiye'de görev yapan pilotların yakalaşık bin tanesinin yabancı uyruklu olduğunu hatılatan Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban açtıkları yeni program ile bu alandaki açığın kapatılmasında önemli bir katkı sağlanacağını söyledi.

THY ile THK Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, yüksek lisanslı pilotlar THY kokpitlerinde yerlerini alacak. THY'nin belirlediği kriterler çerçevesinde yetiştirilecek pilotlar Ekim ayından itibaren eğitimlere başlayacak. Sektörde yüzlerce işsiz mezun pilotun aksine THK Üniversitesi'nde yetiştirilecek pilotlar, mezuniyetten sonra iş bulamama korkusu yaşamayacak. Protokol çerçevesince THY'nin kriterlerine uygun olarak yetiştirilecek pilotlar doğrudan THY'de istihdam edilecek. Eğitimler Ankara,İzmir ve İstanbul'da verilecek.

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

Başvuru kriterlerini THY'nin belirlediği pilotaj eğitimine katılabilmek için 30 yaşın altında olmak gerekiyor. Üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun olma şartının arandığı adaylar, programa kabul edilmeden önce THY'nin uyguladığı DLR sınavlarına tabi tutulacak. Bu sınavları geçemeyenler programa kabul edilmeyecek. Pilotaj eğitimi için öncelikli şartlardan biri de İngilizce bilmek olacak. İngilizce TOEFL puanı 75'in altındaki adaylar alınmayacak. Programa katılmanın bedeli ise 115 bin dolar olacak. Bu şartları karşılayan adaylar iki yıl sürecek eğitimin sonunda THY kokpitinde yerini alacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!