Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"THY baskıyla sponsorluktan çekildi"

İsrail basınında yer alan haberlere göre THY, Kudüs'te yarın başlayacak olan Uluslararası Turizm Zirvesi'nin sponsorluğunu geri çekti

''THY baskıyla sponsorluktan çekildi''

İsrail medyası, yarın Kudüs'te başlayacak olan Uluslararası Turizm Zirvesi'nin sponsorluğunun "baskılar" nedeniyle geri çekildiğini öne sürdü. İsrail medyası, kararın "baskılar" nedeniyle alındığını iddia etti.

Yedioth Ahronoth gazetesinin internet sayfasında yer verilen haberde "Ürdün Kraliyet Havayolları ve Türk Havayolları, baskılara boyun eğdi ve bu hafta başkentte yapılacak olan Uluslararası Turizm Zirvesi'nin sponsorluğunu geri çekti" iddiasında bulunuldu.

Kararın her iki şirketin "ülkelerinde çeşitli grupların baskılarının ardından" alındığını savunan Yedioth, zirvenin orijinal posterinde her iki şirketin yer aldığına, ama posterin Türkiye ve Ürdün'de "öfke" yaratması üzerine, etkinlik için 8 bin dolar civarında bir katkıda bulunan şirketlerin sponsorluktan geri çekildiğini ve isimlerini posterden çıkarttıklarını yazdı. Her iki posterin görüntüsüne de yer verildiği haberde Türkiye ile İsrail arasındaki "barışmanın ardından önümüzdeki aylarda yüzlerce Türk charter uçaklarının Tel Aviv'e inerek İsraillileri Antalya'ya götürmesi öngörüldüğü" kaydedildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!