Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tevhid Tugayı Hizbullah mevzilerini vurdu

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı Tevhid Tugayı'nın, Lübnan topraklarındaki Harmel bölgesinde bulunan Hizbullah mevzilerini Grad füzeleriyle vurduğu bildirildi.

Tevhid Tugayı Hizbullah mevzilerini vurdu

Tugayın komutanı Albay Abdulcebbar Adki,  Hizbullah milislerinin Suriye topraklarını terk etmemesi halinde savaşı Lübnan topraklarına taşıyacaklarını ve Suriye'deki  Şii köylerinde bulunanHizbullah milislerini ağır silahlarla vuracağını söyledi.

  Tevhid Tugayı ile Kalamun ve Kusayr birliklerinin, Humus çevresindekiHizbullah militanlarının bulunduğu noktaları füzelerle vurduğunu belirtilen Albay Akdi, Lübnan'ın güneyinde Hizbullah'a ait tüm askeri bölgeleri de Grad füzeleriyle vuracakları tehdidinde bulundu.

Akdi, son günlerde Hizbullah destekli rejim güçleriyle muhalifler arasında şiddetli çatışmalara sahne olan Humus'un Kusayr ilçesinde Hizbullah'a geçit vermeyeceklerini de vurguladı.

Kusayr'a bin kişilik öncü grubun geldiğini ve yakında on bine yakın silahlı grubun daha  geleceğini aktaran Akdi,  Lübnan hükümetinden ve halkından Hizbullah'ı kınamalarını ve desteklerini çekmelerini istedi.

Lübnan'ın kuzeyinde yer alan Harmel bölgesine sabahtan bu yana 9 Grad füzesinin düştüğü ifade ediliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!