Tesla Model Y nasıl olacak?

Yıl sonunda ülkemize de gelmesi beklenen Tesla, merakla beklenilen yeni otomobil hakkında ilk görselleri paylaştı. İşte Tesla Model Y hakkındaki ilk bilgiler.

Tesla Model Y nasıl olacak?

Tesla Model Y direksiyonsuz mu olacak?

Tesla'nın hissedarlar toplantısında dikkat çekici açıklamalarda bulunan CEO Musk, tüm gözleri üzerine topladı. Yakın zamanda ülkemize giriş yapması beklenilen Tesla, Model 3 ile de şu sıralar ABD'de de Audi A4 ve BMW 3 serisi modelleri geride bırakarak en çok satan en çok satan orta sınıf premium sedan ünvanını elde etti.

Diğer taraftan söz konusu toplantıda şirketin yeni otomobili hakkında da yeni bilgiler paylaşıldı. Model Y'ye ait olduğu iddia edilen eskiz bir görselinde paylaşıldığı etkinlikte otomobil için direksiyon simidi veya deri döşeme olmayacağı söylendi.

Görüntüden pek bir şey anlamak mümkün gözükmüyor. Genel olarak Tesla hatlarına sahip olduğu belli olan eskizde, otomobilin arkasına mı bakıyoruz önüne mi o bile belli değil. Ancak net olan bir şey varsa oda bu otomobilin tamamen elektrikli bir crossover modeli olarak konumlanacak olması.

2019 yılında tanıtılacak olan otomobilin Model 3 boyutlarında bir SUV olaması ve yine Model 3'e yakın bir fiyatlandırma ile gelmesi bekleniyor. Konuyla ilgili olarak Musk toplantı sırasında "Model Y'de hiç deri olmayacak, hatta direksiyon simidinde bile... tabii direksiyon simidi olacaksa" ifadelerine yer verdi.

Bunun yanı sıra otomobilin nerede üretileceği bile henüz belli değil ancak Musk'a göre Model Y kesinlikle "bir üretim devrimi" gerçekleştirecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!