Tesla Model 3, Elon Musk'ın kurtarıcısı oldu!

Tesla Model 3 üretiminde aylardır yaşanan sıkıntıların meydana getirdiği zarar ekonomik boyutu aşarak, Elon Musk için oldukça zorlu bir süreci başlatmıştı. Teslimatların gecikmesi nedeniyle onlarca sipariş iptal edilirken, şirketin Hissedarlar Toplantısı öncesinde Musk için gelen açıklama herkesi şaşırtmıştı.

Tesla Model 3, Elon Musk'ın kurtarıcısı oldu!

Zira, yaşanan sıkıntıların Tesla içerisinde krize neden olduğu ve hissedarların, Elon Musk'un CEO görevinden almayı düşündüğü iddia ediliyordu. Beklenilen toplantı nihayet gerçekleşti ve Elon Musk görevinden alınmadı. Toplantıda açıklanan verilere göre Tesla Model 3, adeta Elon Musk'un kurtarıcısı oldu.

Tesla Model 3, ABD'de en çok satan otomobil oldu!

Tesla'nın açıkladığı yeni verilere göre, özellikle son 1 ayda artan talep sayesinde Tesla Model 3, ABD'de en çok satan orta sınıf premium sedan haline geldi.

Kendi alanında gösterdiği bu başarı ile ABD pazarında en büyük rakibi olan Mercedes C serisini geride bırakan Model 3'ün, geride bıraktığı diğer rakipleri arasında Audi A3/A4/A5 ve BMW 2/3/4 serisi gibi otomobiller bulunuyor.

Yaşanan kazalar ve finansal kayıplar nedeniyle büyük bir baskı altında olan Musk, şimdilik sıkıntılı süreci atlatırken, üretim konusunda önemli bilgiler paylaştı. Nisan ayında haftalık 2270 adet Model 3 üretimi gerçekleştirildiğini belirten Musk, Haziran sonunda bu rakamı 5000'e çıkaracaklarını dile getirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!