Tesla internet servisi ücretli oluyor!

Uzun bir süre süredir Tesla araçlar için ücretsiz olarak sunulan internet hizmeti ile ilgili büyük değişiklik gündemde! 1 Temmuz'dan itibaren Tesla internet servisi değişiyor.

Tesla internet servisi ücretli oluyor!

2012 yılından beri Tesla; Model S ve Model X araçlarında kullanıcılarına ücretsiz veri paketi vererek araç içerisinde yer alan büyük multimedya ekranı üzerinden internette gezinme, navigasyon ve müzik gibi internet gerektiren tüm işlemleri ek bir bedel ödemeden kullanmayı sağlıyordu.

Sık sık gelecekte ücretli olacağı söylentileri dolaşan servis, en nihayetinde ücretli hale getiriliyor. Yapılan açıklamaya göre Tesla, 1 Temmuz'dan itibaren satın alınan araçlarda internet hizmetini ücretli hale getirecek. 

1 Temmuz'dan itibaren satın alınacak Model S,X ve 3 modelleri, beraberinde Basic adı verilen basit bir internet paketi ile birlikte gelicek. Bu internet paketi ücretsiz olacak ve bünyesinde navigasyon, Supercharger kullanım bilgileri ve araç güncellemeleri bulunacak.

Eğer tüketici; internette gezinmek, müzik dinlemek, canlı trafik bilgisi ve uydu bilgisi almak isterse Premium adı verilen üst paket internet servisini satın alması gerekecek. Bu internet paketi, şu anda hali hazırda araç sahiplerine ücretsiz olarak sunuluyor.

İnternet paketinin yıllık olarak 100$ olacağı tahmin ediliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!