Tesla için tam otopilot güncellemesi geliyor!

Uzun bir süredir beklenen Tesla model araçlar için tam otopilot modunun ne zaman geleceği kesinleşti. Artık araç, sürücünün hiçbir müdahalesine ihtiyaç duymadan bir yerden bir yere gidebilecek.

Tesla için tam otopilot güncellemesi geliyor!

Yaklaşık 2 yılı aşkın süredir Tesla, Model S, X ve 3 modellerinde müşterilerine "Full-Self Driving Capability" adı altında bir opsiyon sunuyordu. Bu opsiyon, aracın sahip olduğu otopilot modunu çok daha fazla geliştirerek, aracın sürücüye ihtiyaç duymaksızın A noktasından B noktasına gidebilmesinisağlıyordu.

Lakin araçlarını satın alırken bu opsiyonu tercih eden müşteriler bu özelliği kullanamıyorlar, çünkü aracın tamamen kendisi tarafından sürülmesi yasalara engel teşkil ediyordu.

Geçen 2 yılın ardından Elon Musk; bir müşterisinin otopilot ile ilgili yaptığı yoruma cevap yazarak, Ağustos ayında çıkacak Autopilot 9 güncellemesi ile birlikte araçlarına tam otopilot desteğini kazandıracaklarını söyledi.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan kazalardan ötürü halen devam eden soruşturmalarıolmasına karşın firma, planlarında herhangi bir ertelemeye gitmiyor.

Tabii tam oto pilot modunun tamamen bir anda değil, adım adım güncellemelerle açılacağını ve iyileştirileceğini belirtelim.

Bu mod sayesinde araç, sabah evinizin önünde garajınızdan çıkacak ve sizi karşılayacak. Aracınıza bindikten sonra araç, eğer varsa takviminizdeki bir randevu yerine eğer yoksa sizin navigasyondan belirlediğiniz bir yere tamamen kendi gidecek.

Belirttiğiniz yere ulaştığınızda aracınızdan inecek ve aracınız kendisi bir park yeri bularak kendini park edecek.

Şu anda müşterilere sunulan otopilot modu, güvenlik amacıyla bir süre sonra kullanıcıdan ellerini direksiyonda tutmasını istiyor, eğer bunu yapmazsa sağa geçip dörtlülerini yakarak duruyor.

Yeni özellik ile birlikte bu durum ortadan kalkacak. Firma, aynı zamanda 2 yıl önce bu özelliğin tanıtımını yapmış ve nasıl işlediğini video ile göstermişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!