Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Terör örgütünün öldüğünü iddia ettiği terörist teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, terör örgütü PKK tarafından öldüğü açıklanan bir teröristin ikna yolu ile Jandarma'ya teslim olduğunu duyurdu.

Terör örgütünün öldüğünü iddia ettiği terörist teslim oldu

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle denildi:

Şırnak'ta gerçekleştirilen iç güvenlik operasyonları sonrasında, bölücü terör örgütü tarafından örgüt güdümünde yayın yapan internet sitelerinde Botan Cudi kod adlı terör örgütü mensubunun öldüğü açıklandı. Teröristle ilgili olarak Şırnak İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen soruşturma kapsamında söz konusu teröristin terör örgütünün iddiasının aksine ölmediği tespit edildi.

Bunun üzerine Jandarma ikna timleri tarafından çalışma başlatıldı ve aile ile irtibata geçildi. Aile bireylerinin de ikna çalışmalarına verdiği destek sayesinde terörist ikna edilerek 27 Ağustos 2020 günü Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olması sağlandı.

Jandarmanın ikna çalışmaları sonucu teslim olan örgüt mensubu; terör örgütüne, 2014 yılında yapılan propagandalardan etkilenerek katıldığını, örgüt içindeki kötü muamele, güvenlik kuvvetlerinin etkili operasyonları, örgüt içerisindeki meydana gelen çok sayıda ölümlerin kendisini etkilemesi, örgütte bulunduğu süre içerisinde pişman olması ve ailesinin kendisi ile temas kurması sonucu terör örgütünden kaçmaya karar verdiğini beyan etti.

Böylelikle, 1 Ocak'tan bugüne kadar sadece ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 140'a yükseldi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!