Termometreler 30 dereceyi gösterince göle daldılar!

Kars'ta termometreler 30 dereceyi gördü, sıcaktan bunalan vatandaşlar kendilerini kışın buzlu manzaraları ile ünlü Çıldır Gölü'nün serin sularına attı.

Termometreler 30 dereceyi gösterince göle daldılar!

Kars son günlerin en sıcak günlerini yaşıyor. Hafta sonu termometrelerin 30 dereceyi gösterdiği kentte, aşırı sıcaktan bunalan vatandaşlar soluğu Çıldır Gölü'nde aldı. Çıldır Gölü'ne girerek serinlemeye çalışan vatandaşlar ise renkli görüntülere yaşanmasına sebep oldu.

Şehirde hafta sonu tatilini fırsat bulan vatandaşlar, güneşli ve sıcak hava ile birlikte, merkeze 60 kilometre uzaklıkta bulunan Çıldır Gölü'ne geldi.

Burada çam ağaçlarının gölgesinde piknik yapan aileler öğle saatlerinde, havanın iyice ısınmasıyla birlikte Çıldır Gölü'nün buz gibi sularına atladı. Çocuklarıyla birlikte serinlemek için suya giren vatandaşlar, soğuk suyun keyfini çıkarttı.

Kars'ta, aşırı sıcaktan bunalan yaşlı genç, kadın, erkek ve çocuklar, saatlerce gölde kalarak serinledi. Üzerlerindeki elbiseleri çıkarmadan göle giren hazırlıksız vatandaşlar da dikkat çekti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!