Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tepeden tırnağa Ramazan hazırlığı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle camilerde yürüttüğü temizlik, bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi.

Tepeden tırnağa Ramazan hazırlığı


2011 sonbaharından itibaren, yıl boyunca İzmir genelindeki camilerin bakım, onarım ve temizliklerini gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi İZBETON A.Ş. ekipleri, toplam 427 cami için 1 milyon 78 bin 43 TL harcama yaptı. Büyükşehir Belediyesi'nin tepeden tırnağa temizlik yaptığı cami sayısı 354, onarım yaptığı cami sayısı ise 73 oldu. Halıların yıkanmasından camların silinmesine, abdesthane ve tuvaletlerin dezenfekte edilmesinden, avizelerin ve vitrayların temizlenmesine kadar çok kapsamlı çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi, sadece metropolde değil Torbalı, Urla, Eski Foça, Seferihisar, Bayındır, Menderes gibi megapol ilçelerdeki camilerde de çalışmalarını sürdürdü. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZBETON şirketi, 2007 - 2009 arasındaki dönemde, kent genelindeki 701 okul ile ibadethane, sağlık ocağı, hastane gibi kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki iyileştirme ve yenileme çalışmalarını gerçekleştirmişti.
"CAMİMİZ TERTEMİZ OLDU"
Eski İzmir'deki İZBETON ekiplerinin çalışmalarını yakından takip eden Eski İzmir Yıkık Camii Derneği Başkanı Sacettin Polat, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve İZBETON ekiplerine teşekkür etti. Polat, özellikle Ramazan öncesinde caminin tertemiz olduğunu belirterek, "Yılda nerdeyse 4 sefer İZBETON ekipleri gelip camiyi temizliyorlar. Hepsinden Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!