Teodosic, Clippers'ta oyuncu opsiyonunu kullandı

Adı Fenerbahçe Doğuş ile anılan Teodosic'in Los Angeles Clippers'taki oyuncu opsiyonunu kullandı.

Teodosic, Clippers'ta oyuncu opsiyonunu kullandı

 

Milos Teodosic'in LA Clippers ile olan oyuncu opsiyonunu kullandı ancak Sırp guard için NBA'deki geleceği Clippers'ta olmayabilir.

Bununla birlikte LA Clippers'ın elinde 14 Temmuz'a kadar Milos Teodosic'i 2.1 milyon dolar bir ödeme karşılığında serbest bırakabilir ve bu miktar da gelecek sezon alacağı garanti ücrete tekabül ediyor.

Milos Teodosic'in geçen sezon sakatlıklar nedeniyle yalnızca 45 maça çıkabilmiş olması da Clippers'ın kararında rol oynayan etkenlerden biri. Bununla birlikte Sırp guardın mali sebeplerle serbest bırakılması bekleniyor. Her ne kadar Jordon niyetini henüz belli etmemiş olsa da DeAndre Jordan (24.1 milyon dolar) ve Austin Rivers'ın (12.7 milyon dolar) da oyuncu opsiyonlarını kullanması bekleniyor. Bu durumda Clippers, lüks vergisi sınırının üzerine çıkacak ve üst üste birkaç sezon bunu yaşadığı için ciddi bir vergi ödeme yükümlülüğü ile karşı karşıya kalacak.

Teodosic'i Clippers'tan ayrılığa iten temel sebep bu ve tam da bu yüzden Clippers'ın onun geleceği ile ilgili kararı serbest oyuncu kontrat dönemi başlamadan önce vermesi bekleniyor. Maaşı ve performansı düşünüldüğünde Teodosic, NBA pazarında kelepir bir oyuncu olarak görülebilir.

Avrupa'ya dönüş ihtimali ise her ne kadar mümkün olsa da şimdilik yalnızca NBA'den alacağı tekliflere bağlı bir ihtimal olarak öne çıkıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!