Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Temel Karamollaoğlu: Ekonomi kontrolden çıktı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Türkiye bir kaosun içine sürüklendi. Türkiye'de iktidarda bulunanlar bu kaosun boyutlarından bile bihaber. Farkında değiller." dedi.

Temel Karamollaoğlu: Ekonomi kontrolden çıktı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

KOBANİ OLAYLARINA İLİŞKİN GÖZALTILAR 

Kobani olaylarına ilişkin gözaltı kararlarına da değinen Karamollaoğlu, "Kobani olayları ta 2014'te meydana gelmiş. O günden bugüne seçimler geçmiş. İktidarın gıkı çıkmamış. O gün meydana gelen katliamlara sessiz kalmış. Devlet mekanizmasını çalıştırmamış. Şimdi aradan altı sene geçtikten sonra beraat etmiş insanları toplayıp terör havası estiriyor." değerlendirmesinde bulundu. 

Türkiye'de adalete güven kalmadığını iddia eden Karamollaoğlu, "Anayasa Mahkemesi bile ciddi kararlar alabiliyor. Hükümet de bunu tenkit ediyor. Demek ki Türkiye'de adalet bir temele oturuyor. Bir açıdan bakılınca doğruymuş gibi gözükmesine rağmen, Anayasa Mahkemesinin bu kararlarının hangi mantıkla yorumlandığına bakarsanız, Türkiye'de adalet mekanizmasının doğru çalışmadığını görebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Ekonominin kontrolden çıktığını söyleyen Karamollaoğlu, bunun en büyük işaretinin ekonomiden sorumlu bakanın doları ve borcu umursamaması olduğunu savundu. Karamollaoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: "Türkiye bir kaosun içine sürüklendi. Türkiye'de iktidarda bulunanlar bu kaosun boyutlarından bile bihaber. Farkında değiller. İşsizlikten bahsederken sadece rakamlardan konuşuyor. İşsiz demenin bir insanın aç kalması demek olduğu, ailesini geçindirememek olduğu, ayakta durma gücüne sahip olmadığı anlamına geldiğini idrak etmiyor. Sosyal yardım alanların iş bulmak için müracaatta bulunmamalarından dolayı onları işi var kabul ediyor. 2,5 milyon aile. Bir aile 3 kişiden meydana gelse 7 milyon eder. Baktığınız zaman işsizlik fiili olarak 10 milyonun üstünde." 

 

 

Karamollaoğlu, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) "işsizlik rakamları"na da işaret ederek "TÜİK yalan söylüyor mu, böyle diyemeyiz. Dava etseler, bunu ispatlayacak halimiz yok. Ama şüphe uyandırıyor. Tereddüt doğuruyor." dedi.

Karamollaoğlu, ekonominin düzelmesinin, hükümetin uyguladığı bugünkü ekonomi politikalarının kökten değişmesiyle mümkün olduğunu belirterek "Üretime dönük bir ekonomi politikası uygulayacaklar. Çok basit, çok sade. Hizmete dönük yatırımların bütününü durduracaklar. İsrafı durduracaklar. Üretime dönük olmayan her yatırım şu an israftır." diye konuştu. 

Konuşmasında, uzaktan eğitime de değinen Karamollaoğlu, iktidarın geçmişte bina inşa ederek, tablet dağıtarak, sınıflara akıllı tahta koyarak eğitimde bir merhale kat edeceğini zannettiğini söyledi. Dağıtılan tabletlerin yetersiz olduğunu iddia eden Karamollaoğlu şunları söyledi: "Uzaktan eğitim dediğimiz zaman, evdeki çocukların karşısında mutlaka, dersleri takip edebilecekleri cihazlara ihtiyaç var. Başta televizyon. Hele Milli Eğitim Bakanlığının sitesinden takip etmesi gerekiyorsa ve evde üç ayrı çocuk varsa üç tane televizyon lazım demektir. Bir evde ilk, orta, lisede üç çocuk varsa her birinin ayrı bir tablete ihtiyacı var." 

Karamollaoğlu, bazı televizyon kanallarına verilen yayın durdurma cezalarına dikkati çekerek "Sabah programlarında, vatandaşın gözünün içine baka baka en adi, en aşağılık görüntüleri bu millete seyrettirene karşı gıkınız çıkmıyor, Allah'tan korkun." diye konuştu. Bu tür programları, "toplumun çöktüğünün işareti" olarak tanımlayan Karamollaoğlu, Avrupa'da bu programların gösterilmediğini söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!