Tekstil tezgahlarında 'seçim' yoğunluğu

Denizli'deki tekstil fabrikalarında 24 Haziran seçimleri öncesi siyasi partiler için bayrak mesaisi yaşanıyor.

Tekstil tezgahlarında 'seçim' yoğunluğu

Türkiye'nin önemli tekstil merkezlerinden Denizli'de 20'ye yakın  fabrikada birçok parti için bayrak imal ediliyor. Seçim öncesi siparişlerin yetiştirilmesi için tekstil tezgahlarında ekstra mesai harcanıyor.

Denizli Organize Sanayi Bölgesinde bir tekstil fabrikasının yetkilisi  Ali Dildar, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 800 kişinin çalıştığı  tesiste şu anda neredeyse tamamen bayrak üretimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Seçime kadar 500 bin metre civarında bayrak üretmeyi hedeflediklerini  dile getiren Dildar, "Bayraklar 50x70 santimetreden başlayıp 9 metreye kadar  devam ediyor. Şimdiye kadar 150 bin metre bastık. Haziranın ilk haftasına kadar  hedefimiz 500 bin metreyi tamamlamak." dedi.

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan da gelişmiş teknolojisi ve  kaliteli üretimle dünyanın dört bir yanına tekstil ürünü ihraç ettiklerini  belirtti.

Bilgi ve birikimini teknolojiyle birleştiren Denizlili tekstilcilerin  bugüne kadar birçok ilke imza attığını dile getiren Erdoğan, "Her yerde  yapılamayan devasa ebatlardaki bayraklar gibi özel siparişler için de tercih  edilen illerden biri haline geldik. Denizli bu konuda da kendini ispat etmiş bir  sanayiye sahip. Ülkemizin değişik yerlerinden gelen siparişlere cevap veren  tekstil firmaları bilhassa büyük ebatlı bayrakları rahatlıkla üretme kabiliyetine  sahip." ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!