Teknoloji devlerinden Dünya Emoji Günü kutlaması

Teknoloji devleri, ilk kez 2014'te kutlanmaya başlanan Dünya Emoji Günü'nü bu sene de boş geçmedi. Apple birbirinden farklı 70 yeni emoji duyururken, Facebook ve Twitter ise oldukça ilginç istatistikler paylaştı.

Teknoloji devlerinden Dünya Emoji Günü kutlaması

Apple, yeni emojilerin yanı sıra yönetici takımının biyografik fotoğraflarını da memojilerle değiştirmeyi ihmal etmedi.

Twitter ise bazı ülkelere özel olarak Temmuz 2017 ve Haziran 2018 periyoduna ait emoji kullanımı istatistiklerini paylaştı.

​LİDER 'GÜLMEKTEN ÖLME' EMOJİSİ

Genel olarak hepsinde 'gülmekten ağlama' emojisi liderlik koltuğunda otururken, diğer en popüler emojiler arasında 'kalp', 'ateş', 'gülümseme' ve 'başparmak havaya' gibi ifadeler yer alıyor.

Habetürk'ün haberine göre, sosyal medya devi Facebook ise platformdaki en çok kullanılan emoji'nin 'kalp' ifadesi olduğunu duyurdu.

Toplamda 2800 emoji'nin var olduğu Facebook'ta her gün 2300 emoji mutlaka kullanılıyor. En çok yeni yıl kutlamasında kullanılan emojiler, her gün Facebook gönderilerinde 700 milyon defa kullanılıyor.

Ayrıca Facebook Messenger uygulamasında da, hiç yazı yazılmadan sadece emoji kullanımı da, 900 milyonu buluyor.

EMOJİLERLE AVRUPA TARİHİNDEN KARELER

Bu arada Avrupa Komisyonu da, 17 Temmuz Dünya Emoji Günü vesilesiyle Avrupa tarihinden önemli anların emojilerle anlatıldığı bir videoyu Twitter'da paylaştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!