Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tekerlekli sandalyeyle yıllarca öğretmenlik yaptı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, felç olmasına rağmen mesleğine devam eden öğretmeni meslektaşları unutmadı.

Tekerlekli sandalyeyle yıllarca öğretmenlik yaptı

İnegöl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk ve bir grup öğretmen, 24 Kasım Öğretmen Günü münasebetiyle felçli öğretmen Özcan Argun'u ziyaret etti. Meslektaşları, 1986 yılında geçirdiği trafik kazası neticesinde felç olmasına rağmen 11 yıl boyunca Kurşunlu Ortaokulu'nda Türkçe öğretmenliği yaparak emekli olan Özcan Argun'u Eymir köyündeki evinde ziyaret ederek, öğretmenler gününü kutladı.
Argun'a çiçek ve plaket takdim eden Milli Eğitim Müdürü Baştürk, 24 Kasım Öğretmenler Gününde her yıl bir öğretmeni evinde ziyaret ettiklerini belirterek, "İlçede öğretmen ve öğrencilerimizle bugünü kutluyoruz, ancak çeşitli sebeplerden dolayı kutlamalara katılamayan arkadaşlarımızı evlerinde ziyaret ediyoruz. Özcan hocamız felç olmasına rağmen mesleğine devam etti. Kendisine sağlıklı bir ömür diliyoruz. Hocamız bu haliyle de derslere giriyordu. Türk Milli eğitimine yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
Argun ise, "Tam verimli olacağım zamanda bir talihsiz kaza neticesinde bu duruma geldim. Kazadan sonra Kurşunlu Ortaokulu'nda 11 yıl görevimi yaptım. Halen aklım öğretmenlikte, okulumda ve öğrencilerimde. Öğretmenlik çok kutsal bir meslek. Eski öğrencilerim telefon açıyor, mesleklerini söylüyorlar, bu da beni çok mutlu ediyor" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!