Tek bacaklı Alman direnişçi

Suriye'de Esad rejimine karşı yaklaşık 2 yıldır devam eden isyan hareketinde yer alan ve aynı zamanda 'Alman vatandaşı olduğu düşünülen' Suriyeli Direnişçi, bir çatışmada sağ bacağını kaybetmesine rağmen hala daha Esad güçlerine karşı mücadele ediyor.

Tek bacaklı Alman direnişçi

Kimliğinin gizli tutulması nedeniyle hakkında mutabakatın tam olarak sağlanamadığı Suriyeli direnişçinin hikayesi hayret veriyor. Suriye'de Esad rejimine karşı yaklaşık 2 yıldır sürdürülen isyan hareketinde yer alan direnişçi, muhaliflerin safında yer aldığı bir çatışmada sağ bacağını kaybetmesine rağmen hala daha Esad güçlerine karşı mücadele ediyor. Tekerlekli sandalyesinin üzerinden, kum torbalarının ardındaki siperde ağır makineli 'bixi' tüfeği kontrol eden 'tek bacaklı' Suriyeli direnişçi, azmin ve kararlılığın sembolü olacak bir noktada duruyor. Elindeki pasaporta binaen aynı zamanda Alman vatandaşı da olduğu düşünülen Suriyeli direnişçinin ailesinin yanından ayrılarak Suriye'deki Esad karşıtı isyana destek vermeye geldiği tahmin ediliyor.

Bu destek çatışmaları sırasında sağ bacağını kaybeden Suriyeli direnişçi, uğruna bir bacağını verdiği 'Özgürlük Hareketi'nin muvaffakiyetle sonuçlanacağından emin görünüyor. Bu savaşta kendisini en çok zorlayan şeyin bir bacağını kaybetmiş olmasından ziyade ailesinden ayrı kalmak olduğunu belirten 'tek bacaklı' direnişçi, çocuklarıyla birlikte 'Özgür Suriye' de geçireceği güzel günlerin hayaliyle çatışmaya devam edebildiğini belirtiyor. Esad'ın kendi halkına karşı zulmünün onun için salt bir bacağa mal olduğu, oysaki 2 yıllık isyan hareketinde kadın, çocuk ve sivil ayrımı yapılmaksızın 10 binlerce Suriyeli'nin ise hayatına mal olduğu açıklamasında bulunan direnişçi, tek bacağını kaybetmesine rağmen yılmayarak azim ve kararlılıkla Esad'ın devrileceği günün hayalini kuruyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!