Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tehdit iddialarına cevap geldi!

"Lille'de 2 yılda milli maçlar da dahil 90 karşılaşmaya çıkmış, 50 gol atmış. Nasıl sakat olur? Kulüp 150 bin dolar harcayıp özel uçak tuttu ve Sow'u Türkiye'ye getirip sağlık kontrolünden geçirdi."

Tehdit iddialarına cevap geldi!

F.BAHÇE'de her gün başka bir isim gündem oluşturuyor ve odak noktasında ise Aykut Kocaman bulunuyor... Hep suçlanan bu isim iddialara yanıt vermek yerine sessizliği tercih etmeyi sürdürüyor...

Son olarak ortaya atılan iddia şu. Sow'un bilinçli olarak sakat olarak alındığı ve Kocaman'ın da bunu dışarıya sızdırmaması için Ertuğrul Karanlık'ı tehdit etmesi.
Haberle ilgili 3 ay önce Ertuğrul Karanlık'ı aradığımızda bize iddiaların yalan olduğunu söylemişti. Ancak önceki gün Telegol'de, Karanlık bu iddiaların gerçek olduğunu dile getirdi.

 

Peki bu süreçte ne değişti? Bu soruyu Kocaman'ın en yakınındaki isim Hasan Çetinkaya'ya yönelttik...

Performansı göz kamaştırıcı
SOW'un CV'sinde herhangi bir sakatlık yoktu. Bize gelmeden önce Lille takımda 2 yılda, milli maçlar dahil 90 karşılaşmaya çıkmış. 50'ye yakın gol atmış. Böyle bir CV ile gelen oyuncunun sakat olması mümkün mü?
- BİZ onu sağlık kontrolüne sokmadan alabilirdik.. Kulüp 150 bin dolar para harcayıp özel uçak tuttu ve Sow'u Türkiye'de sağlık kontrolünden geçirdi. İsteseydik teminat verir ve Sow'un lisansını çıkartırdık. Bunu yapmadık.

Adale sakatlığını F.Bahçe'de yaşadı
Çetinkaya'nın sözleri üzerine Sow'un Lille'deki iki yıllık kariyerini inceledik. Sow'un milli maçlar hariç sadece Lille takımında şampiyonlar ligi, Fransa Ligi, Fransa Kupası ve Fransa Süper Kupası'nda 76 maç oynadığını ve 36 gol attığını gördük. Yıldız oyuncu, önemli sakatlık yaşamamıştı. F.Bahçe'ye geldiği sezonda da Lille formasıyla bir devrede 18 lig maçına çıkmıştı.
Sow, F.Bahçe'de ise özellikle adale sakatlıkları yaşadı.

Hazırlık kampına sıkıntılı geldi
Geçtiğimiz sezon G.Saray ile oynanan lig karşılaşmasında sakatlanan Sow sağ arka alt adalesindeki problem nedeniyle 3 hafta sahalardan uzak kaldı. Karanlık'ın talimatıyla yaz ayında idman yapmadığı ve kampa hazır olmadan katıldığı ortaya çıktı. Sow bu sezon başında milli takım kampında bir adale sakatlığı yaşamış ancak kısa sürede iyileşmişti.

BU RAPOR DUYULURSA SEN BiTTiN
F.Bahçe eski doktoru Ertuğrul Karanlık, Sow'un sakat olduğunu iddia etti. Bu konuda Aykut Kocaman'ın kendisini tehdit ettiğini söyledi.

F.BAHÇE'nin Senegalli golcüsü Sow'un sakatlığı önceki gece Telegol Programı'nda tartışıldı. Serhat Ulueren'in yönettiği programa katılan F.Bahçe'nin eski doktoru Ertuğrul Karanlık, Aykut Kocaman'ın kendisini üstü kapalı bir şekilde tehdit ettiğini söyledi. İşte programdaki o diyaloglar:

EK: Sow, geçen sezon Beşiktaş maçından sonra geldi ve dizlerinde ağrı olduğunu söyledi. İki dizini de muayene ettim. Muayeneden çok memnun olduğumu söyleyemem. Daha farklı bilgi almak için MR çekilmesini istedim. Sonuçlar geldi, rapor beni şoke etti.
SU: İki dizi de mi şok etti?
EK: Evet. Kocaman'ın odasına gittim. O dönem kardeşi de vardı yanında. Gözümün alıştığı insanları gördüm. Ömer Hoca'yı gördüm, İsmail Kartal'ı ve Hasan Çetinkaya'yı gördüm. Açıklamaya çalıştım sonuçları onlara. Sonuçları sizinle asla paylaşmam. Hastayla aramda olan bir şeyi üçüncü kişiyle paylaşmam.
SU: Hocanın odasına girdiniz, sonucu açıklayacaksınız.
EK: İlk tepkiyi ben orada gördüm. 40 yıldır ilk kez böyle bir şey gördüm. Ben 3 farklı kıtada, 6 farklı ülkede çalışmışım. Benim dışarı çıkmamı istedi.
Kaya Çilingiroğlu: Peki size ne dedi? Azarladı mı?
EK: Yok azarlama değil de, dışarı çıkmamı istedi. Çıktım zaten. Daha sonra Aykut Hoca çağırdı. Anlat bakalım, neyin nesi dedi. Sonra, "Bu haber dışarı çıkarsa, sen bittin. Biz de sıkıntı yaşarız. Yöneticiyle bile paylaşamazsın. Sağlık ekibindeki insanlarla paylaşmayacaksın" dedi. Babam bile bana bunu demedi. Kavga ettiğim insan bile diyemez. Ben hayatımda, Aykut Kocaman'ı böyle hiç görmemiştim.

Ben refakat ettim
- ERTUĞRUL Karanlık, Sow'un transferi öncesi sağlık muayenesine gittiğini ancak muayeneye girmediğini sadece refakat ettiğini söyledi.
- Erman Toroğlu: Sana peki, "Hastaneye gireceksin ama muayeneye girmeyeceksin" diyen kimdi?
- EK: Hasan Çetinkaya'ydı.
- SU: Ama haberi dışarı sızdırma diyen, Aykut Kocaman'dı dimi?
- EK: Evet. Zaten benim o anda kalbim 120-140 attı. Çok korktum. Kolay değildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!