Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tedavi olmak için Başbakan'dan yardım istedi

İzmir'de yaşayan bir çocuk annesi kanser hastası Fidan Battal (37), Türkiye'de hastalığına çare bulunamadığını burada ölüme terk edildiğini ve yurtdışında tedavi görmesi durumunda sağlığına kavuşabileceğini belirterek; Sağlık Bakanı, Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'dan yardım istedi.

Tedavi olmak için Başbakan'dan yardım istedi


Battal, yedi yıl önce çene kemiğinde tümör olduğu belirlenince Ege Üniversitesi Hastanesi'nde ameliyat oldu. Dişleriyle birlikte sağ çene kemiği ve yanağının bir kısmı alınan Battal, burnundan mamayla beslenmeye başladı. Bir süre sonra kaval kemiğinden çene kemiği yapılması arayışlarına başlayan Battal, bir tanıdıklarının önerisiyle Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Ameliyat edilen Battal'a kaval kemiğinden çene yapıldı. Ancak Battal'ın iddiasına göre ameliyat başarısız oldu ve sağlam olan sol çenesinde kayma meydana geldi.
Geçirdiği operasyonların ardından psikolojisi bozulan ve tedavi görmeye başlayan Fidan Battal, yapılan yüz nakillerinin ardından yeniden umutlandı. Çene nakli olmak isteyen Battal, eşi Fikri Battal ile birlikte Türkiye'nin ilk ve dördüncü yüz nakillerinin yapıldığı Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne başvurdu. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi doktorları tarafından muayene edilen Battal'a, çenesinin mevcut durumu nedeniyle nakil yapılamayacağı söylendi. Gittikçe durumu kötüleşen Battal, uzun süre kemoterapi görmesine rağmen sonuç alamadı. Doktorların bir tedavi daha deneyeceğini ve bu tedavinin sonuç vermemesi durumunda tek yapılabilecek olanın ağrılarının azaltılması olduğunu belirten Battal, yetkililerden yardım istedi. Fidan Battal, Avusturya'da buna çare bulunduğunun söylendiğini belirterek "Bizim de imkanlarımız el vermediği için Sağlık Bakanımdan, Başbakanımdan, özellikle Emine Erdoğan'dan bizi göndermesini rica ediyorum' dedi.
KOBAY OLARAK KULLANILSIN
Artık bütün ümitlerinin kaybolduğunu, eşinin sadece Avusturya'da tedavi olabileceğini ve eşine en fazla 6 ay ömür biçildiğini belirten acılı eş Fikret Battal, eşinin tedavi olması için gerekirse 'Kobay' olarak kullanılmasına bile razı olduklarını söyledi. Yıllardır bu hastalıkla mücadele etmek için birçok doktora gittiklerini belirten Fikret Battal, şöyle konuştu: "Bu kadın yedi senedir göbeğinden besleniyor. Gitmediğim doktor kalmadı. Ameliyat gerçekleştirilemiyor, kemoterapiye yanıt vermiyor. Doktorların tek önerdikleri ağrıları dindirmek için ağrı ünitesine göndermek. Her gün ölmektense bir gün ölmek daha iyidir. Yetkililerden yardım bekliyoruz. Onlar göndermeyecekse yolumuzu açsınlar ben kendimde götürürüm. Doktorlara sesleniyorum. Eşimi kobay olarak kullanabilirsiniz. Ne olur bize yardım edin."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!