TED tam eğitim bursu sınavı sonuçları ne zaman açıklanır?

Türk Eğitim Derneği (TED), maddi olanaksızlıklar nedeniyle iyi bir eğitimden yoksun kalan başarılı öğrencilere burs vermeye devam ediyor. TED'in internet sitesinde yer alan duyuruya göre, yazılı sınav ve sonrasında yapılacak mülakat sonucunda Tam Eğitim Bursu almaya hak kazanan çocukların yükseköğretim de dahil eğitim hayatlarının sonuna kadar; eğitim, barınma, yemek, giyim, kırtasiye masrafları ve cep harçlıkları Türk Eğitim Derneği tarafından karşılıksız olarak sağlanacak.

TED tam eğitim bursu sınavı sonuçları ne zaman açıklanır?

1928 yılından bu yana on binlerce imkânı olmayan, başarılı Türk gencine ulaşan Türk Eğitim Derneği, bu sistemi sadece kendi okullarıyla sınırlı tutmamaktadır. Tam Destek Bursu, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi liselerde öğrenimlerini sürdüren başarılı öğrencilere lise eğitimlerinin sonuna kadar verilen, kitap-kırtasiye ve okul kıyafeti harcamaları ile cep harçlığı giderlerini kapsayan; aynı zamanda burstan yararlanan öğrencileri tüm gelişim alanlarında destekleyecek etkinliklerin gerçekleştirildiği bir burs çeşididir.

Türk Eğitim Derneği 2003-2004 eğitim-öğretim yılından itibaren, başarılı ve maddi imkanları kısıtlı öğrencilerin Tam Eğitim Bursu - TEB kapsamında okutulması uygulamasına başlamıştır. Tam Eğitim Bursuyla destek verilen öğrencilerin, eğitim ücretlerinin, servis ücretlerinin, yemek giderlerinin, giyim giderlerinin, kitap-kırtasiye harcamalarının ve harçlıklarının, yatılı okullarımızda okutuluyor olması halinde pansiyon giderlerinin karşılanmaktadır.  Üniversite eğitimini de kapsayan Tam Eğitim Bursu'nda öğrenciler öğrenimlerinin üniversiteye kadar olan kısmını TED Okullarında sürdürürler.

Maddi imkânı olmayan başarılı öğrencilere verilen burstan yararlanan öğrencilerin akademik ve psiko-sosyal olarak takip edilmesi ve desteklenmesinin yanı sıra; ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bir spor/sanat dalında eğitim olanağı sunulması planlanmaktadır. Öğrencilerin akademik gelişimlerini desteklemek üzere gerçekleştirilecek Akademik Destek Programı'na ek olarak kariyer planlarına ilişkin profesyonel rehberlik çalışmalarından yararlanması imkânı da tanınacaktır. 

24 Şubat 2018 tarihinde yapılan TED Tam Eğitim Bursu Sonuçları www.ted.org.tr adresinden yayınlanacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!