Tecavüz bebeğinin babası bulunamadı

EDİRNE'de uğradığı tecavüz sonrasında hamile kalan, 14 haftalık hamileliği mahkeme kararıyla sonlandırılan 14 yaşındaki işitme engelli Z.K.'nın karnından alınan cenin ile tecavüz sanıklarından alınan DNA örnekleri uyuşmadı.

Tecavüz bebeğinin babası bulunamadı

 Soruşturma kapsamında 10'u tutuklu 15 sanıktan küçük kızın annesi ve babası hakkında 'fuhuşa teşvik' suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar, tecavüz sanıkları için ise 'cinsel istismar ve hürriyeti tahdit' suçlarından 9 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Edirne'de geçen Nisan ayında, Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencisi Z.K.'ya tecavüz ettikleri iddiasıyla yakalanan 5 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamasıyla her biri için 9 yıldan 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle Edirne 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

YENİDEN TECAVÜZE UĞRADI, HAMİLE KALDI

Tecavüz sanığı 5 kişinin yargılanması sürerken, savcılık soruşturması kapsamında devlet korumasına alınmayan ve ailesine teslim edilen 14 yaşındaki Z.K., yeniden tecavüze uğradı. Aradan geçen yaklaşık 5 ayın ardından geçen 3 Eylül günü burnundan kan geldiği için annesi Semra K. tarafından Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülen Z.K.'nin, yapılan kontrolünde 14 haftalık hamile olduğu belirlendi. Bunun üzerine Edirne 2'nci Sulh Hukuk Mahkemesi, Z.K.'nın bebeğinin kürtajla alınmasına karar verdi. Hastanedeki kürtajın ardından Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, valilik oluru ve mahkeme kararıyla Z.K. ve 3 kardeşini devlet korumasına aldı.

ANNE VE BABASINA 'FUHUŞA TEŞVİK' SUÇLAMASI

Küçük kızın işaret diliyle verdiği ifadesinin üzerine Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınan Z.K.'nın annesi, babası ve ağabeyinin de aralarında bulunduğu 15 kişiden 10'u tutuklandı. Z.K.'nın tecavüz sonrası halime kalması soruşturmasını tamamlayan savcılık olayla ilgili ikinci davayı Edirne 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne açtı. Edirne Cumhuriyet Savcısı Mustafa Eşer tarafından hazırlanan iddianamede küçük kızın annesi Semra K., babası Adem K., şüpheli Dilek E. hakkında 'fuhuşa teşvik' suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi. Necmiye A. adındaki şüpheli için de, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarına iştirak ve imkan sağlamak suçundan 4.5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talep etti.

20 YIL HAPİS İSTEMİ

İşitme engelli lsiz Z.K.'ya tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklanan Soner Ö., Ömer H., Serdar Ö., Zekeriya A., Volkan Y., Mehmet T.S., Yaşar D., Hüseyin P., Salim G., Ergun Y. ve tutuksuz yargılanan Necmettin A.'ya 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamasıyla 9 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istendi. Cumhuriyet Savcı Mustafa Eşer iddianamesinde, tecavüz sonrası Z.K.'nın beden veya ruh sağlığının bozulması nedeniyle verilecek cezanın 15 yıldan az olmamasını istedi.

DNA'LAR UYUŞMADI, BABA TESPİT EDİLEMEDİ

Edirne Cumhuriyet Savcılığı'nın Z.K. ile ilgili geçen Nisan ayında ilk başlattığı soruşturmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan şüphelilerle, Eylül ayındaki ikinci soruşturmada tutuklanan şüphelilerden alınan DNA örnekleri, Z.K.'nın mahkeme kararıyla alınan 14 haftalık cenininden alınan DNA örnekleriyle karşılaştırıldı. İstanbul Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi tarafından yapılan incelemede DNA'ların sanıklarla uyuşmadığı için Z.K.'yı kimin hamile bıraktığı tespit edilemedi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!