TBMM'ye şikayet etti: Bir torba kömürüm nerede?

Manisa Salihli'den U.Y., hane başına 30 torba olarak dağıtılan kömürün kendisine 29 torba olarak verildiğini belirterek TBMM'ye şikayette bulundu.

TBMM'ye şikayet etti: Bir torba kömürüm nerede?

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dilekçe Komisyonu'na yazan U.Y., hane başına 30 torba olarak dağıtılan kömürün kendisine 29 torba verildiğini iddia ederek, kömür yardımlarının beş yıl geriye dönük olarak titizlikle incelenmesini talep etti.

Dilekçeyi işleme alan komisyon, konuyu Manisa Valiliği'ne sordu. Valilikten Meclis'e gönderilen yanıtta özetle şunlar kaydedildi:

KİŞİ BAŞI 750 KİLOGRAM

"Salihli Kaymakamlığı'nın 27 Aralık 2017 tarihli yazısı ile U.Y.'nin yardım talepleri Salihli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışına Vakfı mütevelli heyetince değerlendirilmiştir. Mütevelli heyetince alınan kararlar doğrultusunda U.Y.'ye yardımlar yapılmıştır. Salihli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'ndaki dosyalarda yapılan araştırmada, U.Y. adına 2009 yılında dosya açıldığı tespit edilmiştir. Muhtaç ailelere kömür yardımlarının kilogram bazında yapıldığı, 2016 yılında 5 bin 400 aileye 4 bin 50 ton kömür yardımı (kişi başı 750 kilogram) verildiği, yardımın başladığı 2003 yılından itibaren kömürün eksik olduğuna ilişkin (torba kilogram olarak) bugüne kadar kaymakamlığa herhangi bir şikâyet ve müracaatın olmadığı görülmüştür.

"U.Y.'nin eksik verilen kömür torbası konusunda daha önce kaymakamlığa yaptığı herhangi bir müracaatı bulunmamaktadır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı hane karar takip formuna göre U.Y.'ye yapılan toplam yardım tutarının 4 bin 625 TL olduğu belirtilmiştir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!