TBMM Genel Kurulu toplandı

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, "Milletin kendi kendini yönetme iradesini sindiremeyen güçler, 27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971, 12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997 ve en son 15 Temmuz 2016'da şiddet, baskı ve korku yöntemleriyle kirli yüzlerini göstermişlerdir." dedi.

TBMM Genel Kurulu toplandı

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Binali Yıldırım başkanlığında toplandı.  Yıldırım, gündeme geçmeden önce üç milletvekiline gündem dışı söz  verdi.

Çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddetle ilgili gündem dışı söz alan  MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, çocuk ve istismar kelimeleri ile kadın ve  şiddet kelimelerinin asla yan yana gelmemesi gerektiğini bildirdi.

Bu kelimelerin son dönemlerde çok daha fazla yan yana gelmeye  başladığına işaret eden Erdem, "Birinci sayfalarda, manşet haberlerde maalesef  çocuklarımıza şiddet uygulanması, cinsel istismara uğramaları veya hunharca  katledilmelerini hep birlikte gördük ve takip ediyoruz. İçimiz, yüreğimiz  yanmaktadır. Aynı şekilde kadına şiddetin önüne geçilmesi için de acil olarak  yeni bir eylem planının geliştirilmesi gerekmektedir." diye konuştu.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal da AK Parti Hükümetleri döneminde  yedi defa milli eğitim bakanının değiştiğini ve bu bakanlar döneminde 14 defa da  eğitim sisteminin değiştirildiğini öne sürdü.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ise Türkiye'nin çok partili  hayata geçtiği günden bu yana bir kısım şer güçlerin saldırılarıyla demokratik  hayatta çeşitli kesintiler yaşamak durumunda kaldığını belirterek, "Milletin  kendi kendini yönetme iradesini sindiremeyen güçler, 27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971,  12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997 ve en son 15 Temmuz 2016'da şiddet, baskı ve korku  yöntemleriyle kirli yüzlerini göstermişlerdir." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin darbelerden ekonomik, sosyal ve siyasi anlamda çok büyük  olumsuzluklar yaşadığına işaret eden Gündoğdu, "Darbeciler, ülkeyi adeta zindana  çevirdiler. Kendi sapkın ideolojileri dışında hiçbir fikre ve anlayışa tahammül  edemediler. Milletimiz darbelerden dolayı çok ağır bedeller ödedi." ifadesini  kullandı.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!