TBMM'de gergin anlar

Meclis Genel Kurulu'nda süren 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Yasa Tasarısı üzerine görüşmeler sırasında AK Partili vekiller ile CHP'li milletvekilleri arasında gergin anlar yaşandı.

TBMM'de gergin anlar

Bütçe üzerine söz alan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş'un konuşmasının tamamını görevden alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'ye ayırmasının ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Muş'un sözlerini yalanladıktan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Söz aldı ve görevden alma kararını savundu. Bakan Soylu'nun sözlerine CHP'li vekiller tepki gösterdi.

CHP Milletvekili Haydar Akar'ın Bakan Soylu'ya "Dönek" diye seslenmesi AK Partili vekiller ile CHP'li vekilleri karşı karşıya getirdi. Bakan Soylu'nun da "Dönek senin genel başkanındır" diye cevap vermesi ile iki parti vekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Genel Kurulu yöneten Meclis Başkanı İsmail Kahraman oturuma ara verdi. Arbedeyi araya giren vekiller engelledi.

KÜRSÜDE "BELGE" TARTIŞMASI

Meclis Genel Kurulu'nda 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Yasa Tasarısı görüşmeleri sırasında Başbakan Binali Yıldırım'ın sözlerine karşılık kürsüye çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yakınlarına ait ve Man Adası ile bağlantıları olduğunu iddia ettiği şirketlerin belgelerini gösterdi.

Erdoğdu'ya yanıt vermek üzere kürsüye çıkan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın konuşması sırasında kürsüye giden CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Elitaş'a bu belgeleri verdi. Elitaş ise "ABD'den posta yolu ile geldi" dediği belgeleri meclis kürsüsünde yırttı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!