Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tayyip Erdoğan'ı idam edeceklerdi...Bülent Arınç son darbe belgeselinde açıkladı

Bülent Arınç, 2002 seçimlerinden önce Erdoğan'ın idama götürülmek istendiğini ilk kez açıkladı.

Tayyip Erdoğan'ı idam edeceklerdi...Bülent Arınç son darbe belgeselinde açıkladı

Usta gazeteci Mehmet Ali Birand'ın sunumuyla ekrana gelen 28 Şubat: Son Darbe belgeseli dün akşam ekrana gelen bölümüyle sona erdi.

Türkiye'yi 28 Şubat'a götüren gelişmeler ve hemen ardından yaşanan gelişmelerin mercek altına alındığı belgeselin son bölümü de hayli ilginçti.

"ERDOĞAN'I İDAMA GÖTÜRECEKLERDİ"
Belgeselde, 28 Şubat sonrası gelişmelere paralel olarak, koalisyon hükümetindeki çatırdamalar ve AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılına ışık tutan röportajlar yapıldı. AK Parti'nin tek başına seçimi kazanarak iktidara geldiği 2002 yılı öncesi hakkında konuşan Arınç, seçimlerden yaklaşık 3 ay önce Tayyip Erdoğan'ın idamla yargılanmak üzere olduğunu açıkladı.
RİZE'DE YAPTIĞI KONUŞMA YÜZÜNDEN
2002 seçimlerine girmeye hazırlanırken, Erdoğan hakkında çeşitli kasetlerin bilinçli olarak piyasaya çıktığını söyleyen Arınç, Erdoğan'ın yıllar önce Rize'de yaptığı bir konuşma nedeniyle soruşturma açıldığını ve soruşturmayı yürüten savcı Nuh Mete Yüksel'in Başbakan Erdoğan'ı idamla yargılamak istediğini söyledi.

"ALLAH'TAN HAKİM AKILLI ÇIKTI"
Arınç ilk kez açıkladığı ayrıntı ile ilgili şunları söyledi;

'Rize'de yaptığı 10 yıl önceki konuşma için takibat yapılması istendi, denildi ki 312'den yargılanacak. Biz dedik ki zaman aşımına uğraşmıştır. DGM savcısı bizi çağırdı gittik inanıyoruz ki usulen ifade alınacak ve takipsizlik kararı çıkacak. Saatler geçti Tayyip Bey çıkmıyor. Çünkü soruşturmayı yapan Nuh Mete Yüksel herkes ne yapacağından emin değil. İçerden bir çıktılar suratlar beş karış. Savcı Yüksel TCK'nın 146. maddesine uymak talebiyle idamını istiyor. Bu seçimden üç ay önce olan bir olay. Ya hakim de onun gibi çıksaydı? Allahtan hakim akıllı çıktı da iş büyümedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!