Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

TAYFUR: FELÇLİ DEĞİLİM ŞARKI SÖYLEYEBİLİYORUM

Ferdi Tayfur felç geçirdiği iddialarına 'Şarkı söylüyorum ama kendimi eskisi gibi yormuyorum' dedi.

TAYFUR: FELÇLİ DEĞİLİM ŞARKI SÖYLEYEBİLİYORUM

Kafasından vurulduktan sonra felç kalıp kalmayacağı tartışma konusu olan İbrahim Tatlıses'ten sonra arabesk müziğinin bir başka dev ismi Ferdi Tayfur'un (66) da geçirdiği felç sonrası şarkı söyleyemediği iddia edildi. Şeker hastası olan ve geçen yıl Dalaman'da felç geçirdikten sonra uzun süre tedavi gören Ferdi Tayfur ise şarkı söyleyebildiğini ama kendisini eskisi gibi yormadığını söyledi. Tayfur, "Geçenlerde Siyaset Dergisi'nin Ankara'daki gecesine katıldım. Sağlık durumum sorulduğunda geçen yıl yaşadığım olayı anlattım ama yeniymiş gibi yanlış anlaşılmış. Bir yıl önce Dalaman'da şeker hastalığım nedeniyle beyin sapımdaki kırcal damara pıhtı attı, felç geçirdim.

8 gün Dalaman'daki hastanede yattıktan sonra İstanbul'da fizik tedavi gördüm. Bunların hepsi bana çok iyi geldi. O zaman da doktorlar 'Bir sene şarkı söyleme, kendini dinlendir, yorma' demişti. Hayranlarıma karşı sorumluluklarım olduğu için de konserlere gidip geliyordum ama çok şükür iyiyim, rahatlıkla şarkı da söylüyorum" dedi.

Son olarak 24 Nisan'da Danimarka'nın Kopenhag şehrinde konser verdiğini hatırlatan Tayfur, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eskisi gibi koşturmuyorum, kendimi rölantiye aldım. Ankara'ya gittiğimde GATA'ya (Gülhane Askeri Tıp Akademisi) uğradım. Çok keskin adamlar, 'Sen çok iyisin, kendini kimseye elletme. Maceraya girme. Milim milim düzeleceksin' dediler.
Ağzım burnum eğrilse sinirleri falan bağlayabilirlermiş. Ama gerek görmediler. Konuşurken sadece s'ler falan patlıyor ama görmüş olduğum tedavi bana iyi geliyor.

Durumumuz aynı değil
İbrahim Tatlıses'in durumuyla benimkini karşılaştıranlar oluyor ama durumumuz aynı değil. Onu vurdular. Keşke İbrahim de Almanya yerine GATA'ya gitse daha iyi olurdu. Dilini biliyor en azından, kendi insanımız... İbrahim çok sevdiğim dostum, oğluyla da konuşuyorum, parmaklarını oynatabiliyormuş. Bu felç işi iyi değil. Göz göre göre hiçbir şey yapamıyorsun, beyin emir veremiyor ama İbrahim de zaman içinde benim gibi milim milim iyileşecek inşallah."

'Orhan abi klas ama bizim de ismimiz var'
Müzik Yorumcuları Birliği'nin toplantısında(MÜYORBİR)Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses'le bir araya gelmek istemediği de gündeme gelen Tayfur, bu duruma da açıklık getirdi. Gencebay'ın hayat arkadaşı Sevim Emre'nin yorumuna da bozulduğunu söyleyen Tayfur, "MÜYORBİR'in toplantısı sırasında kahve içmeye çıkmıştım. Beraber fotoğraf çektirmemiz istenince 'Salon kalabalık biz Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses'le bir araya gelemeyiz' dedim ama bu lafım yanlış anlaşılmış. Orhan Abi'yle benim dostuğum 1968'den beri tam 43 yıldır devam ediyor. O benim büyüğümdür, sever sayarım ama Orhan Abi'nin hanımı Sevim yenge bunu sorduklarına gazetecilere 'Onlar Orhan'ın klasmanında değil' demiş. Ben de bu görüntüleri izleyince 'Allah Allah bu klas işi nedir ki?' dedim. Bunun kriteri ne? Orhan abi gerçekten klas bir adam ama bizim de kendimize ait ismimiz, şarkılarımız, filmlerimiz, kitaplarımız var. Zira Orhan abi hemen 'Sus' diye müdahale etmiş. Gerçekten iyi insan, benim onun için böyle bir laf etmeyeceğimi bilir" şeklinde konuştu.
EN SON HABER 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!