Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tayan'dan esnafa destek

CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, ciddi sorunları bulunan esnaf ve sanatkarlar için yoğun çaba gösterdiklerini, bu konuda iktidardan gelecek tüm olumlu önerilere destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Tayan'dan esnafa destek

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak ve bazı oda başkanlarının yanı sıra Bursa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Topçu'yu ayrı ayrı ziyaret eden Turhan Tayan, esnaf ve sanatkarların sorunları hakkında bilgi aldı.
Oda başkanlarının şikayetlerini dinleyen Tayan, esnaf ve sanatkarın ciddi sorunlarının olduğunu ifade ederek, "Bu sorunların çözümü için yoğun çaba sarf ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim bildirgesinde yer alan esnaf ve sanatkarlara yönelik vaatlerimizin gerçekleşmesi için iktidardan gelecek tüm olumlu önerilere destek vermeye hazırız. AVM yasasının bir an evvel çıkarılması kaçınılmazdır" diye konuştu.

Tayan ayrıca Sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanununda değişiklik öngören tasarının TBMM'de olduğunu bu kanunun görüşülmesi sırasında esnaf ve sanatkarı ilgilendiren önemli değişikliklerin CHP tarafından destekleneceğini de vurgu yaptı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!