TAYAN: ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ ÇARE CHP

CHP Bursa Milletvekili Adayı Turhan Tayan, Türkiye'nin çaresiz olmadığını, çarenin de CHP olduğunu söyledi. Yeşilova Mahallesi'nde partisinin seçim bürosu açılışını gerçekleştiren Tayan, AKP iktidarının 9 yıllık icraatını eleştirdi.

TAYAN: ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ ÇARE CHP

Beraberinde CHP İl Başkanı Erhan Sevimli ile il ve ilçe yöneticilerinin katıldığı açılışta mahalle sakinlerine seslenen Tayan, ülkede her kesimin büyük sıkıntı yaşadığını söyledi. Yeşilova Mahallesi'nin, işçi, esnaf ve emekli yatağı olduğunu belirten Tayan, şunları söyledi:

"Esnafın da, işçinin de, emeklinin de derdi var. Çaresiz değilsiniz. Çare Cumhuriyet Halk Partisi. Her konuda, her alanda farklı projelerimiz var. İstihdam üzerine, üretim maliyetlerini düşürmek üzerine, yatırımcının önünü açmak üzerine. Bugünkü iktidar ekonomide bahar havası estiriyor. Oysa işci, esnaf, emekli gırtlağına kadar borç içinde. İşsizlikte şampiyon bir ülkeyiz, yolsuzlukta sampiyon bir ülkeyiz. CHP'nin aile sigortası projesi, askerlik süresini kıslatma projesi emeklinin intibak yasasının çıkarılması projesi iktidarı telaşa düşürmüştür. İktidar CHP'nin projelerinden telaşa düşmüştür. Türkiye Cumhuriyeti'nde bu kadar sıkıntılı dönemler yaşanmamıştı. Bunlara mahkum değiliz. Bunları yaşamak zorunda değiliz. 12 Haziran'da CHP iktidara gelecek, bu tiyatro bitecek."

"BURSASPOR ÜZERİNE KUMAR OYNANIYOR"

Bursaspor'a verilen cezaya da değinen CHP Adayı Tayan, "Bursaspor üzerinde kumar oynayan bu günkü iktidarın hazırladığı nahoş ortamlarla Bursaspor hak etmediği cezalarla karşı karşıya kaldı" dedi. Tayan, şöyle devam etti:

"Olaylar, önlem alınmadığı için stad dışında oluşmuş faturası Bursaspor'a kesilmiştir. İktidarın valisi aday peşinde koşmaktan ilin asayiş sorununa gereği kadar eğilememiştir. Bu olay Bursaspor'a fatura edilemez. Bazı eller Bursaspor üzerinde kumar oynuyor. Kent dinamikleri olayı doğru analiz etmelidirler. Mesajları yanlış adrese göndermek yerine gerçeğe eğilmelidirler. Bursa, Bursalılar, Bursaspor sahipsiz değildir." 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!