Tavuk eti fiyatlarında korkunç artış!

Kasaplar Odası Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, döviz kuru üzerinden tavukçuluk sektöründe fırsatçılık yapıldığını iddia etmişti. Yardımcı, beyaz ete 9 ayda yüzde 200'ün üzerinde zam yapıldığını söylemişti. Dev artış büyük zincir marketlerin etiketlerine de yansımaya başladı. 1 kilo tavuk göğsünün fiyatı kg fiyatı 30 liraya yaklaştı!

Tavuk eti fiyatlarında korkunç artış!

Kasaplar Odası Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, döviz kuru üzerinden tavukçuluk sektöründe fırsatçılık yapıldığını iddia etmişti. Yardımcı, beyaz ete 9 ayda yüzde 200'ün üzerinde zam yapıldığını söylemişti. Osman Yardımcı, döviz kuru üzerinden tavukçuluk sektöründe fırsatçılık yapanlara tepki göstermişti.

Tavuk eti fiyatının kırmızı et fiyatlarıyla yarıştığını vurgulayan Yardımcı, "Bunun adı fırsatçılıktan başka bir şey değil. Devletin buna dur demesi gerekir" demiş ve 2 hafta önce 18 lira olan tavuk göğsü fiyatının 1 hafta önce zamlanarak 22, ardından da 28 liraya çıktığını ifade etmişti. Tavuk göğsü ocak ayında 10 liraydı...

Öte yandan büyük zincir marketlerde de büyük tavuk zammı etiketlere yansımaya başladı. 

Zamlı fiyatlar sosyal medyada büyük tepki çekerken, CarrefourSa, Migros, Özdilek gibi büyük marketlerde bir kilo tavuk göğsünün kilogram fiyatı 30 liraya yaklaştı. 

ekşisözlük, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya mecralarında büyük artışa sert sözlerle tepki gösterildi. 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!