Tavla aşıklarına müjde! Bursa'da Tavla Kulübü kuruldu - ÖZEL HABER

Kahvelerin ve sanal alemin vazgeçilmez zar oyunu tavla, Bursa'da ilk defa kurulan derneğiyle turnuvalarını resmileştirdi. Dünya ve Türkiye şampiyonlarının kurduğu Bursa Tavla Spor Kulübü, ilk turnuvasını büyük ödüllerle Kumla sahilinde gerçekleştiriyor.

Tavla aşıklarına müjde! Bursa'da Tavla Kulübü kuruldu - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Kahvelerin ve sanal alemin vazgeçilmez zar oyunu tavla, Bursa'da ilk defa kurulan derneğiyle turnuvalarını resmileştirdi. Dünya ve Türkiye şampiyonlarının kurduğu Bursa Tavla Spor Kulübü, ilk turnuvasını büyük ödüllerle Kumla sahilinde gerçekleştiriyor.

DERNEĞİ ŞAMPİYONLAR KURDU
Türkiye tavla şampiyonu Bursa Tavla Spor Kulübü Başkanı Veysel Kalfa, Bursadabugun.com'a yaptığı açıklamada, derneğin dünya ve Türkiye şampiyonlarından oluşan 7 kişilik bir ekiple kurulduğunu belirterek, yönetim kurulundaki şampiyonların vereceği eğitimlerle Bursa'nın birçok dünya ve Türkiye şampiyonu çıkaracağını söyledi.

TAVLA KULÜPTE ÖĞRENİLİR
Bugüne kadar amatör olarak Bursa'da tavla faaliyetlerini sürdürdüklerinin altını çizen Veysel Kalfa, "Amacımız tavla oyunu ile gençleri kahve köşelerinden uzaklaştırarak birlik, dayanışma çerçevesinde kulübün hazırladığı turnuvalarla tavla severleri Türkiye ve dünya şampiyonalarına hazırlamaktır. Yeni kurulmamıza rağmen derneğimize gösterilen ilgi beklenenin üzerinde oldu" dedi.

AMATÖRDEN PROFESYONELLİĞE
2,5 milyon nüfusun yaşadığı Bursa'da 400 binin üzerinde tavla severin olduğuna dikkat çeken Kalfa, "Türkiye'nin birçok ilinde tavla dernekleri bulunurken, çok sayıda şampiyon çıkaran Bursa'da bir derneğin olmaması üzüntü vericiydi. Tavla şampiyonu arkadaşlarımızla yaptığımız amatör çalışmalarımızı dernek çatısı altında toplamaya karar verdik. Derneğimiz kurulur kurulmaz ilk turnuvamıza hazırlanıyoruz" diye konuştu.

ŞAMPİYONLAR BURSA'DAN ÇIKACAK
Derneğin sadece tavla üzerine olmayacağını dile getiren Veysel Kalfa, sözlerini şöyle sürdürdü;
"Bursa Tavla Spor Kulübü olarak tavlanın yanı sıra yüzme gibi bir çok spor dalında da faaliyet göstermeyi hedefliyoruz. Derneğimiz kurucularından olan şampiyon arkadaşlarımız, 12 yaş üstü çocuklar ve gençlerimize tavla oynama teknikleri ile ilgili seminerler verecek. Bu vesileyle geleceğin şampiyonlarını Bursa'da yetiştirerek ilimizin adını tüm dünyaya duyurmayı amaçlıyoruz."

DERECEYE GİRENLERE HARİKA HEDİYELER
Derneğin kurulmasının ardından ilk turnuvalarını Kumla'da gerçekleştireceklerini belirten Bursa Tavla Spor Kulübü Başkanı Kalfa, "24 Temmuz Pazar günü saat 10.00'da Küçükkumla Yalı Aile Çay Bahçesi'nde 1. Kumla Yaz Şenliği Tavla Turnuvası'nı gerçekleştiriyoruz. Turnuva sonunda şampiyona 82 ekran LCD televizyon, turnuva ikincisine dizüstü bilgisayar, üçüncüye 3G görüntülü cep telefonu, turnuva dördüncüsü ile en iyi bayan yarışmacıya sürpriz hediye vereceğiz. Turnuvaya katılmak isteyen tüm tavla severler, başvurmak ve derneğimize üye olmak için 0.538.3877852 nolu telefondan bizlere ulaşabilirler" dedi.
Öte yandan 1. Kumla Yaz Şenliği Tavla Turnuvası'na İstanbul, İzmir ve Ankara'dan çok sayıda tavla severin katılacağı öğrenildi.
Bu arada Veysel Kalfa başkanlığında kurulan Bursa Tavla Spor Kulübü kurucu yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor;
Veysel Kalfa (Türkiye şampiyonu), İrfan Mızrakçı (Dünya şampiyonu), Ece Tamer  (Türkiye ikincisi), Hakan Efe (Türkiye şampiyonu), Dr. Feridun Doğançelik (Türkiye üçüncüsü), Adem Kitap (Türkiye dördüncüsü), Tahir Seber (Dünya üçüncüsü). 

Tavla aşıklarına müjde! Bursa'da Tavla Kulübü kuruldu - ÖZEL HABER Tavla aşıklarına müjde! Bursa'da Tavla Kulübü kuruldu - ÖZEL HABER Tavla aşıklarına müjde! Bursa'da Tavla Kulübü kuruldu - ÖZEL HABER Tavla aşıklarına müjde! Bursa'da Tavla Kulübü kuruldu - ÖZEL HABER Tavla aşıklarına müjde! Bursa'da Tavla Kulübü kuruldu - ÖZEL HABER Tavla aşıklarına müjde! Bursa'da Tavla Kulübü kuruldu - ÖZEL HABER Tavla aşıklarına müjde! Bursa'da Tavla Kulübü kuruldu - ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!