Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tatvan'da kan bağışı kampanyası

Kızılay, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ve Tatvan Belediyesi Halk Sağlığı Merkezi'nin katkılarıyla Bitlis'in Tatvan ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Tatvan'da kan bağışı kampanyası

Tatvan Yaşam alışveriş merkezinde yapılan kan bağışı kampanyasına çok sayıda vatandaş destek verdi. Gün boyunca devam eden kan bağışı kampanyası sonucunda 60 ünite kan bağışı toplandı.
HAYTAP Üyesi Dr. Damla Şahin, "Bugün hayvan insan ayrımı yapmadan, yaratandan ötürü tüm canlılara merhamet sloganıyla toplanarak hem kan bağışında bulunduk hem de özellikle köpeklerin katliamına yol açacak 'kanlı yasa'ya karşı olduğumuzu bir kez daha yetkililere duyurmaya çalıştık" dedi.
Hayvan Hakları Federasyonu üyeleri olarak önceden belirledikleri pilot bölgelerde eş zamanlı olarak kan bağışında bulunulduğunu hatırlatan Dr. Şahin, şöyle konuştu:
"Kızılay, Hayvan severler ve Tatvan Belediyesi Halk Sağlığı Merkezi'nin katkılarıyla kan bağışı kampanyası düzenledik. Türkiye genelinde 50 ilde eş zamanlı olarak hayvan severler tarafından kan bağışı yapıldı. Kan bağışında bulunarak, hem hayvan seven, insan sevmez ön yargısını sildik hem de toplumda yardımlaşma için farkındalık yaratmaya çalıştık. Ayrıca bu kampanyayla, 'Kanlı Hayvan Yasası'na dikkat çekmiş olduk. Günümüzde kaybolan insani değerlerin canlandırılması için, 'Yaradandan dolayı insan, hayvan ayrımı yapmadan ve "amacımız cana merhamet" sloganıyla bu etkinliği yapmış bulunmaktayız. Toplamda 60 ünite kan bağışında bulunan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!