Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

TATLISES'İN DÖNÜŞÜ ERTELENDİ

Sanatçı İbrahim Tatlıses'in Almanya'da devam eden tedavisinde önemli ilerlemeler kat edildiği belirtilirken, hastanede 'koruma krizi' çıktığı öğrenildi.

TATLISES'İN DÖNÜŞÜ ERTELENDİ

Münih yakınlarındaki Murnau Kliniği yönetimi ile Tatlıses'in Türk ve Alman korumaları arasında geçtiğimiz hafta kriz yaşandı.

"Çok sayıda koruma polisinin hastanede bulunmasından hastaların rahatsız olduğunu" ileri süren klinik yönetimi, korumaların hastane dışına çıkarılmasını talep etti. Fakat hem Türk hem de Alman korumalar ünlü sanatçının güvenliğini gerekçe göstererek bu isteği geri çevirdi.

Murnau Kliniği'ne ilk getirildiği günlerde hastane önünde toplanan Tatlıses hayranlarının sayısı da her geçen gün azaldı; çünkü korumalar, kimsenin Tatlıses'le görüşmesine izin vermedi. Sadece Münih Başkonsolosu Hidayet Eriş, İbrahim Tatlıses'e geçmiş olsun ziyaretinde bulunabildi.

Korumalar, basın mensuplarının görüntü almasına da müsaade etmedi. Tatlıses'in yakınları, ünlü sanatçının tam iyileşmeden görüntü vermek istemediğini belirtti.

HIZLA İYİLEŞEN TATLISES'E LAHMACUN

İbrahim Tatlıses'in Derya Tuna'dan olan oğlu İdo sessiz sedasız Murnau Kliniği'ne gelerek babasını ziyaret etti. Yemeklere tam alışamayan Tatlıses'e Münih'ten lahmacun da getirildi.

Tedavi boyunca vücudunun sol tarafı felç olan Tatlıses, burada yapılan tedavi sonucunda hareket kabiliyetini ilerletmeye devam ediyor. Ünlü sanatçının, son zamanlarda havuzda fizik tedavisinin yapıldığı, konuşmasının düzgün olduğu kaydediliyor. Tatlıses'in, yürürken de birinin yardımı ile ayakta kaldığı belirtiliyor.

Türkiye'ye dönmesi an meselesi olan Tatlıses'in tedavisine Acıbadem Hastanesi'nde devam edileceği belirtiliyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Murnau Kliği'nden bir profesörün Tatlıses'in Acıbadem'de devam edecek tedavisi için İstanbul'a giderek ön hazırlık yaptığı kaydedilirken, Alman profesörün Tatlıses'i karşılamak için Acıbadem Hastanesi'nde olacağı ifade edildi.

TATLISES BUGÜN İSTANBUL'A DÖNECEKTİ AMA SON ANDA VAZGEÇTİ

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in Türkiye'ye dönüşü son dakikada ertelendi.

Tatlıses'in bugün öğleden özel uçakla sonra Türkiye'ye dönmesi için tüm hazırlıklar tamamlanmış; hatta bazı korumalar için uçak bileti alınmıştı. Son dakika gelişmesi üzerine korumaların uçak biletlerini iptal ettikleri öğrenildi. Tatlıses ve ekibinin, hafta içinde Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.

Tatlıses'in tedavisine Acıbadem Hastanesi'nde devam edileceği belirtiliyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!