Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tatil bitti, eğitimde ders zili çaldı

Bursa'da 2011-2012 eğitim öğretim yılı törenlerle başladı. Heykel'de Atatürk Anıtı'na çelenk koyan eğitim camiası, Balanbey Dörtçelik İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törenlerine katıldı. Miniklerle birlikte velilerin de heyecanlı olduğu gözlenirken, Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, hedeflerinin Bursa olarak Türkiye'de ilk 10'a girmek olduğunu söyledi.

Tatil bitti, eğitimde ders zili çaldı

TATİL BİTTİ, DERS ZİLİ ÇALDI - FOTO GALERİ

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa'da 2011-2012 eğitim öğretim yılı törenlerle başladı. Heykel'de Atatürk Anıtı'na çelenk koyan eğitim camiası, Balanbey Dörtçelik İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törenlerine katıldı. Miniklerle birlikte velilerin de heyecanlı olduğu gözlenirken, Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, hedeflerinin Bursa olarak Türkiye'de ilk 10'a girmek olduğunu söyledi.

Bursa'da örgün ve açık öğretim ile birlikte 530 bin öğrenci, 2011-2012 eğitim ve öğretim hayatına 'merhaba' dedi. 21 bin öğretmenin görev yaptığı Bursa'da, 900'e yakın okul öğrencilere kapıların açtı. 3 aylık yaz tatilinin ardından defterlerini ve kitaplarına alarak okula gelen çocuklar, uzun süredir göremedikleri arkadaşlarıyla hasret giderdi.
İl Milli Eğitim Müdür Atilla Gülsar, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması münasebetiyle Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Ardından merkez Yıldırım ilçesindeki Balabanbey Dörtçelik İlköğretim Okulu'nda tören düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Yapıcı, öğrenciler ve velileri katıldı.
Çocukları hayata hazırlamak için çalıştıklarını ifade eden Gülsar, Bursa'nın son 3 yılda eğitimde onlarca basamak atladığını ifade etti. Bursa'da eğitimin çıtasının yükselmesi için öğretmenlerin emeğinin göz ardı edilemeyeceğini kaydeden Gülsar, "Bundan 3 yıl önce Bursa LYS'de 54. sıradayken, bugün 20'li sıralara kadar yükseldi. Eğitimde birden bire her şey hallolmaz. Öğretmenlerimizin fedakarca çalışmalarıyla eğitimde belli seviyelere geldik. Bursa başarıyı yakaladı. Hedefimiz ilk 10'a girmek. Bütün velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle bu hedefi yakalamak için var gücümüzle çalışacağız. Bu konuda velilere büyük görev düşüyor. Veliler, okullara daha fazla sahip çıkmalı. Veliler okula ne kadar çok gelir, okul müdürü ve öğretmenlerle diyalog kurarsa o kadar çocuklarımız başarılı olur" dedi.
"OKULLARIMIZ SOKAKTAN DAHA GÜVENLİ"
Bursa'da örgün öğretimde 492 bin öğrencinin ders başı yaptığını ifade eden Gülsar, okulun sokaktan daha güvenli olduğunu ifade ederek, "Sevgili çocuklar! Geleceğimiz sizin başarınıza bağlı. Sizlerin çok çalıştığınızı biliyoruz. Bu konuda öğretmenlerimiz de gayret sarf ediyor. Unutmayın ki, önünüzde uzun bir gelecek var. Daha fazla derslerinize ve sosyal faaliyetlerinize zaman ayırmanızı istiyorum. Başarı sadece akademik başarı değildir. Mümkün olduğu kadar zamanınızı kültürel ve sportif faaliyetlere de ayırmanızı arzu ediyorum. Öğrencilerimiz 900 okulda sınıflarındaki yerini aldı. Okullarımız sokaktan daha güvenli. Ama bu güvenliği sağlamak için velilerin de azami gayret göstermelerini istirham ediyorum" diye konuştu.
Vali Yardımcısı İsmail Demirhan ise, "Atatürk'ün yoksulluk ve cehalete karşı savaş açtığını biliyorsunuz. Eğitim olmadan bir milletin kalkınması ve ilerlemesi mümkün değildir. Türk gençliğinin donanımlı yetişmesi konusunda eğitime çok dikkat edildi. Gençler devlete ve milletine bağlı yetişmesi çok önemlidir. Eğitime herkesin mutlaka katkı sağlamasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okurken, folklor ekipleri gösteri yaptı. Çok sayıda velinin katıldığı törenin ardından Demirhan ve Gülsar, 6-A sınıfındaki öğrencilerle sohbet etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!