Taşerona savaş açtılar

ZONGULDAK Kozlu Maden Ocağı'nda ölen 8 işçinin taşeron olarak çalıştırılması İstanbul'da protesto edildi.

Taşerona savaş açtılar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Fatih'teki Bölge Müdürlüğü önündeki protestoya aralarında Dev Sağlık-İş, Enerji SEN, LİMTER-İŞ ve İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi üyelerinin bulunduğu yaklaşık 30 kişilik grup katıldı.

'Taşeron çalıştırma yerin altında da üstünde de can alıyor' yazılı pankart açan grup, 'Madenci ölümü kader değildir' 'Artık ölmek istemiyoruz' şeklinde slogan attı. Grup adına basın açıklamasını Dev Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Atabek Çerkezoğlu okudu. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

" Madende yaşanan patlamada yine katilin adı taşeron. Zonguldak Kozlu'da 8 madenci işçinin yaşamına mal olan, yakınlarını ve sevenlerini yasa boğan, işçi sınıfının öfkesini artıran ölümler, ne tesadüf ne kader ne de tedbirsizlikle açıklanabilir. Bunun adı iş cinayetidir. Kozlu Maden Ocağı'nda yaşanan iş cinayeti gösterdi ki taşeron çalıştırma yerin altında da üstünde de can alıyor. Taşeron düzenin akıl dışılığının, kural tanımazlığının bedelini işçi kardeşlerimiz hayatı ile ödedi. Taşeron düzeni yüzünden kaybettiğimiz sınıf kardeşlerinin anısı taşeron düzenine karşı mücadelemizde bizleri daha öfkeli ve kararlı yapacaktır."

Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!