"Tasavvuf bir moda değildir"

Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından "Aşkın Göz Yaşları ve Şeb-i Arus" konulu konferans gerçekleştirildi.

''Tasavvuf bir moda değildir''

Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi'nde yapılan konferansa, Kırklareli Vali Yardımcısı Tacettin Özeren, Jandarma Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, öğrenciler katıldı.Konferans Yazar Sinan Yağmur, katılımcılara ney eşliğinde şiir başladı.

Yağmur, "Tasavvuf bir popüler bir kültür değildir, bir moda değildir, tasavvuf dile gelmemiş bir gönül halidir dedi. Tasavvufun yemeden içmeden kendimi bir uzak tutayım diye böyle kısa süreli geçici bir heves olamadığını belirterek, "Tasavvuf dile gelmemiş gönül halidir. Tasavvuf, insanlığımızı önce kendimize gösteren, sonra diğerlerine gösteren bir aynadır. Tasavvuf gönül hanemizi zenginleştiren, sulayan bir sudur. Tasavvuf iki kayanın aşk ve muhabbet içerisine girdiğinden çiçekleşmesidir. Tasavvufu bu şekilde anladıktan sonra tasavvufun elemleriyle birlikte bir dostluk yarenliğine gidelim sizinle. Arada hikayeler, arada sohbetler yapacağız. Ama bir yolculuğa çıkacağız" dedi.
Programın sonunda Yazar Yağmur, misafirler için kitabını imzaladı, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!