Tarihe pedal çevirdiler

"Kuruluştan kurtuluşa tarih ve turizm" ismiyle düzenlenen bisiklet turunun 1. etabı tamamlandı. Osmanlı Devleti'nin kuruluş yeri olan Söğüt'ten başlayan tur, tarihte önemli bir yere sahip olan Çanakkale'de sona erecek.

Tarihe pedal çevirdiler


Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale Valilikleri ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından organize edilen bisiklet turu, 12-17 Eylül arasında gerçekleştirilecek. 12 Eylül günü Söğüt'ten Bilecik'e pedal çeviren ekip, burada Bilecik Şeyh Edebali Türbesi'ni ziyaret etti. Daha sonra Yenişehir'e gelen bisikletliler, Babasultan Parkında öğle yemeği yedi. Yemeğe, Yenişehir Kaymakamı Samet Ercoşkun, Belediye Başkan Vekili Halit Düvencioğlu, Bursa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Saim Akpınar, Yenişehir Emniyet Müdürü Şeref Kozan'ın yanı sıra, Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Gümüş, Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Cevat Tulgarer ekiple birlikte katıldı. Kaymakam Ercoşkun, "26 yıl Osmanlı'ya başkentlik yapan Yenişehir'de sizleri ağırlamaktan gurur duyduk" dedib
Ardından Ercoşkun, başlangıç bayrağını sallayarak, bisikletlileri Yenişehir'den yolcu etti. 463 kilometrelik turun tarihe ışık tutması ve tarihin canlı tutulmasında katkı sağlaması bekleniyor. Bisiklet turu 5 etaptan oluşuyor.

Tarihe pedal çevirdiler Tarihe pedal çevirdiler
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!