Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tanzanya'dan Bursa'ya iş teklifi

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Tanzanya'dan gelen Suma JKT firmasının yetkilileri, Bursalı işadamlarını yatırıma çağırdı.

Tanzanya'dan Bursa'ya iş teklifi

Anıt Asfalt'ın davetlisi olarak Bursa'ya gelen Tanzanya'nın Suma JKT firmasının yetkilileri, Vali Vekili Hüseyin Demirciler'i ziyaret etti. Suma JKT üst düzey yetkilisi Tümgeneral Samuel Nkurlu Kitundu başkanlığındaki heyet ile Tanzanya'da Suma JKT firması yetkililerini Heykel Valilik binasında ağırlayan Vali Vekili Hüseyin Demirciler, konuklarına Bursa'yla ilgili geniş bilgi verdi. Türkiye ve Tanzanya arasında ekonomik, askeri ve kültürel ilişkilerin son yıllarda geliştiğini belirten Demirciler, konuklarının Bursa'nın sanayi alanında iş imkanlarını gözden geçireceklerine inandığını söyledi.
Tümgeneral Kitundu ise, Aralık'ın sonunda Tanzanya'nın özgürlüğüne kavuşmanın 50'inci yılını kutlayacaklarını kaydederek önümüzdeki yıllarda Türkiye ile ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi. Kuracakları birlikteliğin her iki tarafın yararına olacağını da kaydeden Kitundu, Bursalı yatırımcılara da çağrıda bulundu. Tanzanya'da özellikle elektrik üretimi yapacak firmalara ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Kitundu, "Gelmek isteyen herkese kapımız açık. Ekstra bir zorluk yok. Ortaklık kurduğumuz Suma JKT olarak, enerji ve diğer sektörlerde yatırım yapmak isteyen firmalarla da ortaklıklar kurabiliriz. Turizm için de yatırımcıları bekliyoruz. Bu ve benzeri alanlarda yatırım yapmak çok kolay" dedi.
Demirciler'in çini tabak hediye ettiği Kitundu ise, Demircilere kendi firmalarının ambleminin bulunduğu bir plaket verdi.

Tanzanya'dan Bursa'ya iş teklifi Tanzanya'dan Bursa'ya iş teklifi Tanzanya'dan Bursa'ya iş teklifi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!