Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tanrıyar'a fırlatılan fincan silah sayıldı

Beşiktaş'ta bir restoranda ünlü yapımcı Can Tanrıyar'la girdiği tartışma sonucu Tanrıyar'ın yüzüne fincan fırlatan İzmirli işadamı Fırat Seven hakkında "haksız tahrik altında kasten silahla yaralama" suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Tartışmayı başlatan Can Tanrıyar hakkında ise hakaret ve tehdit suçlarından 4 yıla kadar hapis cezası istendi.

Tanrıyar'a fırlatılan fincan silah sayıldı

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın hazırladığı iddianamede Hüseyin Can Tanrıyar ile Fırat Seven'in 2 Şubat 2013 günü Saruhan Restoranda karşılaştıkları ve Tanrıyar'ın kendisi ile aynı mekanda bulunan Fırat Seven'in masasına arkadaşları ile oturduğu masaya fermuarı açık ve alkollü bir şekilde gelerek "Kıroyum ama para bende. Hepinizi s.kerim. Siz benim kim olduğumu bilmiyorsunuz. Hepinizi vururum, yakarım" diyerek küfür ve tehdit ettiği belirtildi. İddianamede Fırat Seven'i haksız tahrik altında kaldığı belirtilerek masanın üzerinde bulunan kahve fincanını aldığı ve Tanrıyar'a doğru fırlattığı anlatıldı. Fincanın Tanrıyar'ın burun bölgesine isabet ettiğinin belirtildiği iddianamede Tanrıyar'ın yüzünde kesi yarası ve basit müdahaleyle giderilemeyecek kemik kırığı oluştuğu ve bu kırığın hayat fonksiyonlarını orta derecede etkileyecek şekilde yaralanmasına neden olduğunu açıklandı.


Olay üzerine Tanrıyar ve Seven birbirlerinden şikayetçi oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma sonunda Can Tanrıyar hakkında tehdit suçundan 6 aydan 2 yıla kadar, hakaret suçundan da 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Fincan silah sayıldı

Ünlü yapımcıya fincan fırlatan Fırat Seven'e ise 'haksız tahrik altında kasten silahla yaralama" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Kutu...

Tanrıyar sikayet dilekçesinde yaşadığı olayın arkasında eski eşi Petek Dinçöz ve annesi Esra Süay Toğuş'un sorumlu olduğunu iddia etmişti. Bunun üzerine Dinçöz ve annesi Tanrıyar hakkında 'iftira' suçlamasıyla şikayet de bulunmuştu. İddianamenin sonunda Can Tanrıyar hakkında müştekiler Petek Dinçöz ve Esra Süay Toğuş'a yönelik iftira suçundan kovuşturmaya yer olmadığına dair ek karar verildi.

VATAN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!