Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tan Sağtürk: Kızım üç dil biliyor

Tan Sağtürk babalık üzerine Bebeğim ve Biz dergisine açıklamalarda bulundu.

Tan Sağtürk: Kızım üç dil biliyor

Türkiye'de ve yurt dışında önemli projelerde yer alan ünlü balet Tan Sağtürk geçtiğimiz yıllarda Alona Sağtürk ile evlendi ve ismini Ada koydukları bir kız çocukları oldu.

Babalar Günü'ne özel bir çekim gerçekleştiren Tan Sağtürk babalık üzerine Bebeğim ve Biz dergisine açıklamalarda bulundu.

İşte Tan Sağtürk'ün açıklamalarından satır başları;

"ANNE OLMAK ÖĞRENİLMİYOR BABA OLMAK ÖĞRENİLİYOR"

Anne olmak öğrenilmiyor, ama baba olmak öğreniliyor. Ben de kendimi bir eğitim sürecinde gördüm ve o süreci sürekli takip etmeye çalıştım. Çünkü okullarımız gereği 4 yaşından sonraki yaş grubunu iyi tanıyorum. Fakat 0-4 yaş arası hiç bilmediğim bir dönem. Ada ile beraber öğrendim diyebilirim.

"BEN TÜRK ERKEĞİYİM"

Eşimle iki farklı ülkedeniz ve aynı zamanda ben Fransız vatandaşıyım Fransa'da bulunduğum yıllar boyunca çeşitli ilişkiler gördüm ve yaşadım. İlişkilerin ve görüşlerin denk ve eşit olması gerçekten güç! Ama Rus bir bayanla Türk bir erkek gerçekten uyum gösterebiliyor. Genelde bu hep böyle. Bunun sebeplerinden bir tanesini, ben kendi adıma söyleyeyim; Türk erkeği eşi olacak kişide hep kendi annesini arar. Bu tartışılabilir belki, ama böyle. Ben de bir Türk erkeği olarak eşimde bir nevi annemi aradım.

"KIZIM 3 DİL BİLİYOR"

Kızım Ada Türkçe, Rusça ve İngilizce olmak üzere 3 dil biliyor. Bu 3.5 yaşındaki bir çocuk için çok büyük bir avantaj. Bazen evde dil açısından zorlanıyoruz, çünkü Alona evde olmadığı zaman Ada bana Rusça kitap getiriyor ve ben okuyamıyorum. 'Kızım ben bunu okuyamam, anlamıyorum sen oku' diyorum. O da yalandan okuyor. Ama genel olarak Ada evdeki bu kültür farklılığını algıladı ve ona göre davranıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!