Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tam Gün'e sert tedbir!

Bakanlık, devlet kurumlarındaki hekimleri çalıştıran özel hastanelere kapatma cezası verecek

Tam Gün'e sert tedbir!

Sağlık Bakanlığı, Tam Gün Yasası'nın uygulamasında sert tedbirler aldı. Yürürlüğe giren değişikliğe göre, devlet hastanelerinde çalışan hekimlerden faydalanan özel hastanelere kapatma cezası verilecek.

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Orhan Koç, "Denetimler esnasında özel tıp merkezi veya özel hastanede, çalışma izin belgesi olmayan hekimlerin çalıştığını tespit edersek hastaneye 10 gün kapatma cezası veriyoruz. Yıl içinde bu tekrar ederse 1 ay kapatma veriyoruz, yıl içinde üçüncü kez bu tespit edilirse ruhsatını iptale gidiyoruz" dedi

Denetimleri artırma kararı alan bakanlık, tam gün uygulaması nedeniyle hastaların mağduriyet yaşaması durumunda ise alo 184 hattının aranmasını tavsiye ediyor.

Orhan Koç, bakanlıkta bununla ilgili bir birim oluşturduklarını söyledi ve "Bu tür hastalar başvurduğunda evinden alıp tedavini sürecini takip edip tüm hizmetleri organize edecek birimler oluşturduk, sıkıntı çeken hastalarımız hemen bizi arasın, 1-2 ayda bu tür hadiseler yatışacak" diye konuştu.

Tebliğ değişikliği özel hastaneler için bir de zorunluluk getiriyor. Bundan böyle her özel hastane, eczacı personel istihdam edecek. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!