Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Taksim'de kumanya izdihamı

Taksim Meydanı, haftalardır süren Gezi Parkı olayları nedeniyle gündemden düşmüyordu. Dün akşam farklı bir nedenden dolayı, Taksim Meydanı'nda izdiham çıktı. Taksim Meydanı, bu sefer iftar için dağıtılan kumanyayı almak isteyenlerin arasında çıkan izdiham nedeniyle gündeme geldi. Beyoğlu Belediyesi'nin dağıttığı kumanyaları almak isteyen vatandaşlar izdihama neden oldu.

Taksim'de kumanya izdihamı

 


Beyoğlu Belediyesi'nce gelenekselleştirilen iftar yemeğinin ikincisinin hazırlıklarına akşam saatlerinde başlandı. Belediye görevlilerin Taksim Meydanı'na masa ve sandalyeleri yerleştirmesinin ardından bazı vatandaşlar erkenden oturarak iftar saatini beklemeye başladı. İftar saatinin yaklaşmasıyla birlikte görevliler masalara kumanyaları dağıttı.

Mesai bitiminin ardından işyerlerinden çıkan vatandaşlar ve Taksim'de görevli çevik kuvvet polisi, masalarda yer olmaması nedeniyle, bir araçtan dağıtılan kumanyaları almak için kuyruğa girdi.

The Marmara Oteli önünde yapılan dağıtım sırasında bazı vatandaşlar kumanyaları almak için birbirleriyle yarıştı. Bu sırada izdiham yaşanması üzerine, görevliler kumanya dağıtımını durdurdu. Araç bu kez Atatürk Kültür Merkezi önüne çekilerek kumanya dağıtımına burada devam edildi.

İftar saatinin gelmesiyle birlikte vatandaşlar, Tasavvuf Musikisi konseri eşliğinde, çorba, tavuk, pilav ve tatlıdan oluşan menüyle oruçlarını açtılar. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Ramazan etkinliklerini her yıl yaptıklarını hatırlatarak "Vatandaşlarımız bu etkinliklere katılıyor. Herkesin Ramazan'ını kutlarım. İnşallah memleketimize, ülkemize, bütün dünyaya, İslam dünyasına kardeşlik, bereket ve huzur getirsin" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!