Suudi futbolcuları taşıyan uçakta arıza

Suudi Arabistan Milli Takımı'nı taşıyan ve St. Petersburg'dan Rostov-na-Donu'ya hareket eden Rossiya Airbus A319 uçağının sağ kanadının altından alevler çıktı. Rusya Federal Havacılık Kurumu, motordaki yangından kaynaklı olabileceği düşünülen olayı soruşturacağını açıkladı. Suudi Arabistan ise yangın iddiasını reddedip arıza olduğunu belirtti.

Suudi futbolcuları taşıyan uçakta arıza

Suudi millilerin içinde bulunduğu ve St. Petersburg'dan Rostov-na-Donu'ya hareket eden Rossiya Airbus A319 uçağının sağ kanadının altından alevlerin çıktı. Rusya Federal Havacılık Kurumu'na (Rosaviatsiya) göre, iki motoru da çalışan uçaktaki tüm yolcular sağ salim iniş yaptı, güvenliklerini tehdit eden bir durum meydana gelmedi.

Sputnik'e konuşan Rosaviatsiya'dan bir kaynak, olayı inceleyeceklerini ve uçağın motorlarını üreten şirkete yönelik soruşturma açılacağını söyledi.

Öte yandan Suudi Arabistan Futbol Federasyonu uçakta yangın çıktığı iddialarını reddetti ve uçakta futbolcuları etkilemeyen küçük bir arızanın meydana geldiğini bildirdi. Ancak Uluslararası Sivil Havacılık Kurumu da olayı soruşturmak durumunda.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!