Suudi Arabistan, Filistin için harekete geçti!

Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz'in Arap Birliği'ni, Filistin halkına yönelik işlenen suçlar karşısında "birleşik bir Arap duruşu ortaya koymak" amacıyla toplantıya çağıracağı bildirildi.

Suudi Arabistan, Filistin için harekete geçti!

Filistin resmi ajansı WAFA'ya göre, Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile  telefon görüşmesi yapan Kral Selman, Arap Birliğini bakanlar düzeyinde  toplayacağını belirtti.

Kral Selman toplantının amacının da "Filistin halkına yönelik işlenen  suçlar karşısında birleşik bir Arap duruşu ortaya koymak" olduğunu vurguladı.

İsrail'in Filistin halkına karşı işlediği suçları kınayan Kral Selman,  ülkesinin başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir devlet kurma hakkını elde edene  kadar Filistinlilerin yanında olduğunu ifade etti.

Haberde toplantının zamanına ilişkin bilgiye yer verilmedi.

Gazze'nin İsrail sınırında çadırlar kuran Filistinliler, ABD  Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını ve İsrail'in kuruluş yıl dönümü Nekbe'nin  (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için "milyonluk yürüyüş" adını  verdikleri kapsamlı gösteriler düzenliyor.

İsrail askerleri, Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde şu ana kadar  62 Filistinliyi şehit etti, yüzlercesi gerçek mermiyle olmak üzere 3 bin 188  kişiyi yaraladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!