Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Susuzluk canlarına tak etti

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi Başverimli Beldesi'ndeki vatandaşlar, iki haftadır elekrik ve susuz olduklarını belirterek, protesto yürüyüşü yaptı.

Susuzluk canlarına tak etti

Silopi'ye bağlı Başverimli Beldesi'nde iki haftadır yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle kuyulardan içme suyu çekemediklerini söyleyen belde sakinleri, protestoda bulundu. Cumhuriyet Mahallesi'nde toplanan grup, Verimli Camisi'ne kadar ellerinde, "Abdest alamıyoruz', 'Banyo yapamıyoruz', 'Hayatımızdan bıktık', 'Bu bize revamı' yazılı dövizler taşıdı. Belde sakinlerinden Yusuf Tatar, elektrik ve su kesintileri nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını belirterek, "10 gündür suyumuz ve elektriğimiz yok. Hayvanlarımız susuzluktan telef oluyor. Ne belediye, ne DEDAŞ ne de muhtar bizimle ilgilenmiyor. Yetkililer ile görüşemiyoruz. Sorunumuza bir çözüm bulsunlar. Ramazan ayı geliyor. Bu durumumuza bir çare bulsunlar" dedi.

Namaz saatinde camiye gittiklerini ancak su akmadığı için abdest alamadıklarını belirten Veysi Düzgün, "Caminin suyu akmıyor. Elektrik olmayınca suyumuz da akmıyor. Namaz kılacağız camide abdest alacak su yok" dedi. Belde sakinleri yaptıkları açıklamanın ardından dağıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!