Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Şuşa zaferi Azerbaycan halkını sokağa döktü

Azerbaycan halkı, bir kısmı işgal altındaki Dağlık Karabağ'ın kalbi olan Şuşa kentinin işgalden kurtarılmasını kutlamak için sokaklara döküldü.

Şuşa zaferi Azerbaycan halkını sokağa döktü

Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgali altında bulunan topraklarını geri almak için başlattığı operasyonlarını kararlılıkla sürdürüyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in ulusa sesleniş konuşmasında Dağlık Karabağ'ın kalbi Şuşa şehrinin Ermenistan işgalinden kurtarıldığını duyurmasıyla Azerbaycan halkı sokaklara döküldü. Müjdeli haberi alan Gence halkı, ellerinde Azerbaycan ve Türk bayraklarıyla Şuşa zaferini kutladı. Kent genelinde araçlarla konvoy oluşturan halk, şehir turu attı. Bazı vatandaşlar ise Şuşa'nın Ermeni işgalinden kurtarılmasını davul-zurna eşliğinde yol ortasında halay çekerek kutladı.

ŞEHRİ TAHLİYE EDİYORLAR

Şuşa'yı kurtaran Azerbaycan ordusu, Hankendi'ye doğru ilerlerken, gelişmeler üzerine Ermeniler, Hankendi'yi tahliye etmeye başladı. Kentten gelen görüntülerde, yüzlerce insanın yola düşerek şehri terk etmeye başladığı ve araçlarla uzun kuyruklar oluşturduğu görülüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!