Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Suriyeliler sınır dışı edildi

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye kaçak yollardan giriş yapmak isteyen yaklaşık 200 Suriyeli sınır dışı edildi.

Suriyeliler sınır dışı edildi

 

Suriye'den kaçak yollarla Hatay'a oradan da İslahiye gelen yaklaşık 200 kişilik Suriyeli bir gurup, İslahiye Toki Şirinevler Mahallesi camii avlusunda ikamet etmeye başladı. Yaklaşık 15 gün boyunca camii çevresine küçük çaplı çadırlar kuran Suriyeliler, mahalle sakinlerini rahatsız etti. Bu durumdan rahatsız olan mahalleliler, yetkililere durumu bildirerek, yardım istedi.

Konuyla ilgili görüş belirten bir mahalle sakini, "İnsan olarak onların yerde uyumaları, sağlıksız bir şekilde yemek yemeleri kötü. Bu durumda vicdan azabı çekiyoruz. İnsanız, Suriyeli ya da biz diye bir ayrım yok. Ama bu şekilde ilçemize sığınmaları hiç hoş değil. Ben tokken onların aç yatmasına gönlüm razı değil. Devlet olarak yardımcı oluyoruz zaten" dedi.

Yetkililer, Toki Şirinevler Mahallesi cami avlusunda kalan Suriyelileri boş kamplara yerleştirecek. Kamplarda boş yer bulunmaması halinde Suriyelilerin sınır dışı edileceği belirtildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!