Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Suriyeli tenisçi Türkiye için ter dökmek istiyor

Suriye'deki iç savaş nedeniyle ailesiyle ülkesini terk ederek Hatay'ın Altınözü ilçesinde bulunan çadırkente yerleşen 13 yaşındaki Suriyeli sporcu Tasnim Nabhan, artık Türkiye için ter dökmek istiyor.

Suriyeli tenisçi Türkiye için ter dökmek istiyor

Futbol antrenörü olan babası Zekeriya Nabhan ve 2 kız kardeşi ile birlikte ülkelerini terk ettikleri günden bu yana spordan kopmamak için ailecek Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından kendilerine tahsis edilen pinpon masasında antrenmanlarını sürdüren Tasnim'in, küçük yaşlarda başladığı teniste kızlar kategorisinde birçok ülkede düzenlenen turnuvalardan altın madalyalar alarak döndüğü öğrenildi. Tasnim spordan kopmamak için günde 15 saatten fazla antrenman yapıyor. Ailesi ile kaldığı çadırkentten sabah kahvaltısının ardından ayrılan Tasnim, sadece öğlen yemeği ve akşam yatmak için çadırkente dönüyor.

Çocuklarını savaştan kaçırarak Türkiye'ye getiren Zekeriya Nabhan'ın ise tek isteği, kızı Tasnim'in yeniden turnuvalara çıkabilmesi. Ülkelerini terk edip Türkiye'ye geldikleri günden beri kızının geri kalmaması için elinden gelen çabayı sarf ettiğini anlatan Nabhan, Türk yetkililere kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Antrenman yaptıkları bodrum katın zorluklarını yaşadıklarını da aktaran Zekeriya Nabhan, "Türk yetkililer bizim için ellerinden geleni yapıyorlar. Kızlarımın antrenman yapabilmeleri için gerekli olan sportif aletler bizlere verildi. Bu nedenle Türk yetkililere teşekkür ediyoruz. Ancak yer sorunu nedeniyle zorluklar yaşıyoruz. Antrenman sırasında oksijen sorunu yaşıyoruz. Burası nemli ve karanlık bir yer, ayrıca çok küçük. Hareket olanağı kısıtlı. Ancak tüm bunlara rağmen kızlarım çok azimli. Günlerinin büyük bir bölümünü antrenman yaparak geçiriyorlar. Oldukça da başarılılar. Bu başarılarının meyvelerini Türkiye Cumhuriyeti için almalarını istiyoruz. Türk yetkililer bize fırsat versinler ve kızlarım özellikle Tasnim Türkiye adına turnuvalara katılsın. Bunun önü açılsın" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!