Suriyeli Muhammet'in yüzü güldü

Antalya'nın Aksu İlçesi'nde bir mahallede camide düzenlenen yaz Kur'an-ı Kerim Kursunda birinci olan kız öğrenciye ve babasını Suriye'de kaybeden çocuğa hayırseverlerin desteği ile bisiklet hediye edildi.

Suriyeli Muhammet'in yüzü güldü

Aksu İlçesi'nde Kundu Mahallesi'nde Kundu Merkez Camisinde yaz aylarında düzenlenen Yaz Kur'an Kursuna katılan 13 yaşındaki Semanur Kahraman, kursta verilen eğitimleri başarı ile tamamladı. Eğitimleri birincilik ile bitiren Kahraman'a mahallede bulunan hayırsever kişiler tarafından bisiklet alınarak hediye edildi. Hediye karşısında büyük sevinç yaşayan Kahraman, hediyenin alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini bildirdi. Öte yandan aynı camide "Her Caminin Bir Yetimi Olsun Projesi" kapsamında babasını Suriye'de trafik kazasında kaybeden Muhammet'e de bisiklet hediye edildi. Küçük Muhammet'in sevinci ise gözlerinde okundu. Öğrencilere bisikletleri Kundu Cami İmamı Ali Şimşek hediye ederek hayatlarında başarılar diledi. 

"ALLAH MİLLETİMİZDEN RAZI OLSUN" 
Her iki hediyeye de katkı sunarak çocukların yüzlerinin gülmesine vesile olan hayırseverlere teşekkür eden Kundu Camii İmamı Ali Şimşek, "Allah milletimizden razı olsun. Hayırsever kardeşlerimiz bu iki güzel çocuğumuzun yüzünün gülmesine vesile oldu. İkisinin de mutlulukları yüzlerinden okundu. Bu şekilde çocuklarımızı kucakladık. Camide eğitim gören öğrencilerimizin hediye ile teşvik edilmesi camiye olan ilgiyi arttırdı. Çocuklarımıza yazın bütün hayatlarını kapsayacak eğitimler veriyoruz" ifadelerini kullandı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!