Suriyeli çocuklar unutulmadı

İç savaşın olduğu Suriye'yi terk edip Türkiye'ye sığınan ve Gaziantep'in Karkamış İlçesi'nde kurulan çadır kentte barındırılan Suriyeli aileleri ziyaret eden Şehitkamil Belediye Başkanı AK Parti'li Rıdvan Fadıloğlu, 3 bin 500 çocuğa oyuncak ve çikolata dağıttı.

Suriyeli çocuklar unutulmadı

 


Merkez Şehitkamil İlçe Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, geçen hafta sonu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gaziantep gezisi sırasında Beşar Esad yönetimini kendi vatandaşlarını uçaklarla bombalamakla suçlayıp, "Gidin kampları, hastanelerdeki masum yavrucakları görün. Onlarda mı terörist?" diye işaret ettiği ve kurmaylarına tüm imkanların seferber edilerek yalnız bırakılmaması çağrısında bulunduğu Suriyelilerden 7 bininin yaşadığı Karkamış Çadırkent'i ziyaret etti. Fadıloğlu, Suriyeli kız çocuklara oyuncak bebek ve çikolata, erkek çocuklarına ise oyuncak araba ve çikolata dağıttı.

Karkamış Kaymakamı Mustafa Gül ve Karkamış Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan'ın da katıldığı ziyarette Suriyeli çocuklar, sevinç çemberi oluşturduğu ziyaretçilere Arapça, 'Şükran Türkiye' (Teşekkürler Türkiye) ve 'Baddele Türkiye Baddele' (Yaşa Türkiye Yaşa) sloganları attı. Rıdvan Fadıloğlu, daha sonra Gaziantep Çocuk Hastanesi'ndeki yanık ünitesinde tedavi edilen ve vücutlarının büyük bölümünde yanıklar olan Suriyeli çocukları da ziyaret etti.

Fadıloğlu'nun yaralı çocuklar için getirdiği oyuncaklar, iyileştiklerinde teslim edilmek üzere hastane yönetimine verildi. Kamplarda kalan savaşın küçük mağdurları, oyuncaklarıyla mutlu olurken, hastanelerde acı içinde kıvranan minikler ise dramı gözler önüne serdi.

Duygu dolu anlar yaşayan Başkan Fadıloğlu, "Maalesef savaşın en büyük acısını bu masum yavrucaklar yaşıyor. Biz de Başbakanımızın talimatları doğrultusunda bundan böyle sıkça kampları ziyaret edip, ihtiyaçlarının karşılanması konusunda üzerimize düşeni yapacağız. Dileğimiz hastanelerdeki çocuk ve diğer Suriyelilerin biran önce sağlıklarına kavuşması, Suriye'deki kanın da durarak barışın sağlanması" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!